DNI OTWARTE

19-26 kwietnia 2021

Harmonogram dni otwartych

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych Centrum Nauczania Domowego, które odbędą się 19-26 kwietnia. W tym czasie każdy uczestnik będzie miał niepowtarzalną okazję sprawdzenia jak wygląda Platforma Nauczania Domowego oraz zajęcia on-line organizowane dla uczniów w edukacji domowej. Przygotowaliśmy również szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i rodziców:
  • Webinaria rozwijające zainteresowania dzieci: plastyczne, informatyczne i przyrodnicze.
  • Spotkania z naszymi nauczycielami, ekspertami i specjalistami od edukacji domowej.
  • Spotkanie ze szkołami przyjaznymi edukacji domowej.
  • Możliwość przetestowania Platformy Nauczania Domowego.
  • Udział w zajęciach on-line z różnych przedmiotów organizowanych dla uczniów CND.
Aby wziąć udział w Dniach Otwartych dokonaj rejestracji w formularzu powyżej – otrzymasz bezpłatny dostęp do Platformy Nauczania Domowego oraz będziesz mieć możliwość udziału w Webinariach przedmiotowych. Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem tylko w jednym wydarzeniu, kliknij w przycisk przy danym spotkaniu i zarejestruj się na wybrane Webinarium.
edukacja-domowa-cnd-1

19.04 godz. 18.00 - Korzyści płynące z edukacji domowej - dlaczego warto?

Chcesz dowiedzieć się czym jest edukacja domowa? Jakie są zalety takiego trybu nauczania? Jak rozwija się dziecko w takim systemie? Chcesz poznać fakty i mity na temat tej formy edukacji? Nie wiesz, co to są szkoły przyjazne, dlaczego warto takie wybierać i co oznacza termin „odszkolnienie”?
Zapraszamy na spotkanie z ekspertem z zakresu edukacji domowej – Gabrielą  Letnovską z Fundacji Edukacji Domowej, która rozwieje wszystkie wątpliwości i odpowie na Państwa pytania!

edukacja-domowa-cnd-1

20.04 godz.18.00 - "Moja przestrzeń kosmiczna” – webinarium plastyczne

Jak stworzyć własną przestrzeń kosmiczną w pokoju, projekt statku kosmicznego lub prywatne planetarium? Sięgnij gwiazd! Uruchom wyobraźnię i wszystkie pokłady kreatywności. Gotowy na międzygalaktyczną wyprawę? Kosmiczno – plastyczne warsztaty poprowadzą nauczyciele ze Szkoły Podstawowej  w Łutowcu. Zarejestruj się na pokład naszego statku!
Uwaga! Najlepsze prace zostaną nagrodzone! Regulamin konkursu: https://domowi.edu.pl/konkurs-moja-przestrzen-kosmiczna/

20.04 godz. 19.30 - „Jak rozbudzać zainteresowania u dzieci i jak je wspierać”

Często zastanawiamy się czy to już pasja, czy tylko przelotna fascynacja. Nasze dzieci tak często wpadają w zachwyt. Jak rozpoznać zainteresowania, jak nie przegapić i nie zignorować sygnałów wysyłanych przez dziecko. Pani Aneta Rudnicka nauczyciel i prezenter Akademii Rodzica Centrum Nauczania Domowego podzieli się z Państwem sprawdzonym radami,  wskaże właściwy kierunek i podpowie, jak należy wspierać dziecko w jego podróży w odkrywaniu świata.

edukacja domowa

21.04 godz. 18.00 - „Spersonalizowana nauka - edukacją przyszłości”

Słyszeliście o Edukacji 4.0- edukacji 2030, która wyrosła na bazie Czwartej Rewolucji Przemysłowej? Chcecie dowiedzieć się jakie najważniejsze kompetencje stawia świat nowych technologii przed Waszymi dziećmi? Chcecie wiedzieć co łączy edukację domową z edukacją przyszłości? I czym zajmuje się Centrum Nauczania Domowego? Chętnie podzielimy się wizją edukacji jaką mamy oraz misją jej szerzenia. Zapraszamy na spotkanie z Moniką Balaną i Moniką Kamińską-Wcisło z Centrum Nauczania Domowego.

edukacja domowa
edukacja-domowa-cnd-4

22.04 godz. 17.00 - "Formicarium, czyli jak założyć mrówczą farmę w domu?"

Podczas tego niezwykłego spotkania dowiecie się jak żyją mrówki w naturalnym środowisku oraz formicarium. Co jedzą, jakie mają zwyczaje, jak zimują. W jaki sposób pojedyncza królowa potrafi założyć wielomilionową kolonię. Poznacie niezwykle drapieżne i niebezpieczne gatunki mrówek. Posiądziecie wiedzę na temat tego, co mają wspólnego osiągnięcia naukowe i techniczne z mrówkami! A na koniec dostaniecie instrukcje, jak zdobyć królową i założyć własną mrówczą farmę w domu! O tym wszystkim opowie Wam Tomasz Podstawski – nauczyciel, pasjonat i hodowca tych małych stworzeń.

edukacja-domowa-cnd-4

22.04. godz. 18:30 - “Mamo, nie chce mi się” - sprawdzone sposoby na zwiększenie motywacji u dzieci”

Czym jest motywacja? Jak rozróżnić motywację zewnętrzną od wewnętrznej?
Kiedy najczęściej pojawia się brak motywacji do nauki i jakie mogą być tego przyczyny? Jak zwiększyć motywację u dziecka i czy istnieją sprawdzone sposoby? Zapraszamy na webinarium z psycholog Julią Porszke i psycholog Ewą Medyńską, które postarają się Państwa uspokoić, wesprzeć i wskazać skuteczne metody.
edukacja domowa-edukacja przyszlosci

23.04. godz.18.00 - „SCRATCHmania, zaprogramuj własne puzzle”

Spotykamy się w środowisku Scratch, aby przygotować świetną grafikę! Im ciekawsze tym lepsze, wiadomo! Przy okazji poznajemy możliwości tego wizualnego języka programowania, który jest dla każdego. Zapiszemy nasz obraz, po czym zrobimy z niego puzzle, w dodatku interaktywne. Później nie pozostaje nic innego, jak udostępnianie linku i niezapomniana zabawa z układaniem puzzli! Do dzieła!
Warsztaty poprowadzi Ernesta Miłkowska – trener programowania i robotyki dla dzieci oraz kompetencji cyfrowych.

edukacja domowa-edukacja przyszlosci

26.04 godz. 18.00 - „Szkoły przyjazne edukacji domowej”

Myślisz o przejściu na edukację domową, ale obecna szkoła Twojego dziecka nie spotkała się wcześniej z tą formą kształcenia? Jedną z najczęściej podejmowanych decyzji przez rodziców jest zmiana szkoły na przyjazną edukacji domowej. O tym jakie cechy charakteryzują szkołę przyjazną oraz jakie są prawa i obowiązki ucznia w edukacji domowej opowie Monika Balana – ekspert w dziedzinie ED i współpracy ze szkołami. Podczas spotkania pojawią się również nasi goście ze szkół partnerskich, którzy opowiedzą o tym jak wygląda edukacja domowa w ich szkole.

edukacja domowa

23.04 godz. 17.00 “Wykorzystanie nowoczesnych środków dydaktycznych w nauczaniu domowym”

Upowszechnienie komputera i dostępu do Internetu wywarły duży wpływ na kształt dzisiejszej edukacji. Na skutek informatyzacji edukacji nastąpiła zmiana formy przekazywanych treści oraz zwiększyła się możliwość inspirowania uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji. Dzięki temu zyskali oni szansę doboru ponadprogramowych treści kształcenia i poszerzania wiedzy w obszarze związanym z własnymi zainteresowaniami. Na tym spotkaniu dowiecie się o korzyściach płynących ze stosowania nowych technologii w aktywizowaniu uczniów do samodzielnego zdobywania. Webinarium poprowadzi pani Marta Mallon nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego.

edukacja domowa

Przetestuj Platformę Nauczania Domowego i weź udział w zajęciach on-line

Chcesz wiedzieć na czym polega nauka na Internetowej Platformie Edukacyjnej, jak działa i jak z niej korzystać? A może chciałbyś wziąć udział w zajęciach on-line raz z naszymi uczniami? W ramach Dni Otwartych w Centrum Nauczania Domowego każdy będzie mógł przetestować to narzędzie.  Utworzymy dla Ciebie konto testowe na platformie. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy. Dane do logowania zostaną odesłane na Twój e-mail. Czekamy na Wasze zgłoszenia!