5 spotkań, które odmienią edukację Twojego dziecka
EDnaSTART
Zapisz swoje dziecko do Centrum Nauczania Domowego i skorzystaj z bezpłatnego kursu!
EDnaSTART - co musisz wiedzieć?
EDnaSTART to pigułka wiedzy o nowoczesnym nauczaniu. Sierpień pod znakiem edukacji domowej to 5 dedykowanych wydarzeń na żywo, które będą doskonałym wstępem do tego rodzaju nauki. Nasi prelegenci to prawdziwi specjaliści w dziedzinie edukacji. Widzimy się co tydzień o godzinie 18:00, aby porozmawiać o najbardziej efektywnych technikach nauki, kształtowaniu przydatnych życiowych kompetencji, budowaniu pozytywnych relacji oraz skutecznej komunikacji. Cykl webinarów jest darmowy dla rodziców, którzy do końca lipca złożą dokumenty aplikacyjne dziecka, aby już od września mogło rozpocząć naukę pełną przygód w edukacji domowej z Centrum Nauczania Domowego. Brzmi interesująco? Nie ma się nad czym zastanawiać!
Jak pomóc dziecku uczyć się szybko i skutecznie?
-1 sierpnia 2022
Rodzic w roli nauczyciela? To możliwe! W edukacji domowej to właśnie rodzic jest przewodnikiem dziecka w świecie nauki. Podczas spotkania rozróżnimy rodzaje pamięci i dowiemy się jak pomóc uczniowi zapamiętać informacje na dłużej. Zamiast stosowania popularnej zasady 3 x Z (zakuj, zalicz, zapomnij), możemy tworzyć barwne obrazy i historie, dzięki którym jesteśmy w stanie zapamiętywać nawet do 7 razy szybciej, a informacje są przechowywane w naszej pamięci znacznie dłużej. Po webinarze rodzic będzie wyposażony w wiele technik i narzędzi mnemotechnik, które pokażą, że nauka może być świetną zabawą.
Magdalena Fojcik – psycholog, pedagog, psychotraumatolog w trakcie szkolenia. Przez kilkanaście lat realizowała warsztaty rozwijające kompetencje psychospołeczne, zarządcze oraz umiejętności skutecznego uczenia się. Zdrowie i równowagę psychiczną buduje w kontakcie z przyrodą.
Niedaleko pada jabłko od jabłoni, czyli wychowanie przez modelowanie
- 8 sierpnia 2022
Wychowanie poprzez modelowanie, czyli rzecz o tym, co widzą nasze dzieci. Miniwykład z POZYTYWNEJ DYSCYPLINY. Podczas spotkania pochylimy się nad naszym rodzicielstwem, spróbujemy popatrzeć na siebie z innej perspektywy i zastanowimy się nad tym jak bardzo ważni jesteśmy my i nasze zachowanie w stosunku do dzieci. Nasze dzieci uczą się przez: obserwację, doświadczenie i naśladownictwo. Zatem, jacy my rodzice powinniśmy być, by ukształtować w naszych dzieciach kompetencje życiowe i społeczne, dobre nawyki i bezpieczne zachowania?
Basia Kupczyk-Mikulska – „Jestem wielomatką (piątki dzieci w wielu od 4 do 15 lat), szczęśliwą żoną, historykiem sztuki i polonistą, certyfikowanym edukatorem Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców i nauczycieli. Swoje główne zadanie życiowe upatruję w budowaniu rodziny. Uczę się, obserwuję ludzi, poszukuję. Od pewnego czasu także dzielę się swoim doświadczeniem. W wolnych chwilach haftuję.
Jakiego rodzica potrzebuje moje dziecko?
- 16 sierpnia 2022
Podczas spotkania odpowiemy sobie na dwa kluczowe pytania: Co nam buduje dobrą relację? Jak mogę wykorzystać swoje zmysły do budowania dobrej relacji z dzieckiem? Poruszymy wszystkie zmysły, aby znaleźć odpowiedź!
– zmysł słuchu jako rola słuchania w komunikacji
– zmysł smaku, czyli kilka słów empatii i komunikatach na linii dziecko-rodzic
– zmysł wzroku to znaczy potrzeba „bycia zauważonym”
– zmysł dotyku istota bliskości w relacji i komunikacji niewerbalnej
Agnieszka Toros – psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia. Na co dzień pracuje z dziećmi i rodzinami w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Prowadzi również prywatną praktykę psychoterapeutyczną dla młodzieży i dorosłych w stacjonarnym gabinecie i online.
Czy planowanie nauki z dzieckiem jest potrzebne?
- 22 sierpnia 2022
Edukacja domowa z każdym kolejnym rokiem budzi coraz większe zainteresowanie polskich rodziców i uczniów. Nic dziwnego! Wizja zdobywania wiedzy w sposób dostosowany do temperamentu i zainteresowań dziecka, możliwość uczenia się w dowolnym miejscu i czasie, brzmi kusząco. Jednak to, co początkowo budzi nasz entuzjazm, z czasem może stać się źródłem obaw, a nawet frustracji. Jak zaplanować naukę by życie rodzinne nie toczyło się wyłącznie wokół niej? Co zrobić by obietnica wolności i czasu na realizowanie pasji miała możliwość się spełnić? Jak pogodzić prowadzenie domu z realizowaniem podstawy programowej? Jeśli nauczanie domowe ma być dla rodziny źródłem głębokiej satysfakcji i polem do rozwoju, warto je zaplanować.
Katarzyna Sierakowska – z wykształcenia nauczycielka, z powołania dyrektorka własnej, domowej szkoły. Leśna dusza po uszy zakopana w książkach. Lubi ułatwiać sobie życie sprytnym planowaniem.
Jak uniknąć nieporozumień w komunikacji z dzieckiem? Neurobiologia interpersonalna
- 29 sierpnia 2022
Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania: Jak dotrzeć do Dziecka ze swoim komunikatem, gdy jest ono (lub gdy razem jesteśmy) w trudnych emocjach? W jaki sposób skutecznie uspokoić dziecko i pokonać przeszkody komunikacyjne? Jak budować umiejętności komunikacyjne w dzieciach? Omówimy kilka „technik”, jednak przede wszystkim celem webinaru będzie zrozumienie, jak działają nasze mózgi. Z tą wiedzą każda „technika” będzie prosta i przejrzysta. Przed nami zatem solidna dawka naukowych informacji z dziedziny interpersonalnej neurobiologii, którą to przekażę – mam nadzieję – w jak najbardziej przystępnym i praktycznym wymiarze.
Sylwia Bujko – certyfikowany Self-Reg® Champion i trenerka Familylab®. Ukończyła szkołę Analizy Transakcyjnej, aktualnie aktywna naukowo w obszarze psychologii akademickiej (na Uniwersytecie SWPS), specjalizuje się w temacie wypalenia rodzicielskiego. Wspiera przemęczone mamy w przestrzeni online „Holimama – Holistycznie dla Mam” poprzez psychoedukację, naukę samoregulacji (Self-Reg) i profesjonalny coaching. Jako wysoko wrażliwa mama dwójki dzieci zgłębia intensywnie obszar WWO, neurobiologii (dr Dan Siegel) i samoregulacji (dr Stuart Shanker) i dzieli się swoją wiedzą na blogu, na Facebooku, Instagramie i YouTube.
Spotkania EDnaSTART ze specjalistami są bezpłatne dla wszystkich rodziców naszych uczniów.
Jeśli nie chcecie dołączać do społeczności Edukatorów Domowych możecie zakupić dostęp do kursu w kwocie 750 zł (za cały kurs). Cykl warsztatów gwarantuje odpowiednie przygotowanie do początku przygody z nauczaniem domowym
Poniżej dane do dokonania przelewu:
Polonijny Zespół Placówek Oświatowych
os. Wincentego Witosa 28, 34-400 Nowy Targ
Rachunek Bankowy (IBAN): PL 91102029060000180203736733
Nazwa banku: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA
Tytuł przelewu: EDnaSTART
Kwota przelewu: 750 zł