Edukacja w Polsce po powrocie z zagranicy

Podjąłeś decyzję o przeprowadzce do Polski i zastanawiasz się, jak dziecko poradzi
sobie w polskiej szkole, dołączając do niej w trakcie roku szkolnego?

Aklimatyzacja w polskim społeczeństwie wymaga czasu. Już sam fakt przeprowadzki do innego kraju budzi wiele stresu. Aby pomóc polskim dzieciom, które do tej pory uczęszczały do zagranicznych szkół, przyzwyczaić się do polskiego systemu oświaty, stworzyliśmy program Bezstresowy powrót do szkoły.

Naszym celem jest pomoc w zorganizowaniu edukacji domowej dla dziecka na kilka najbliższych miesięcy, aby dać mu szansę na podniesienie umiejętności językowych i wyrównanie edukacyjnych różnic programowych.

Co robimy?

Pomagamy Ci w znalezieniu placówki przyjaznej edukacji domowej w Twoim województwie i przeprowadzamy przez proces zapisu do szkoły w trybie nauczania domowego.

Edukacja domowa jest pełnoprawnym spełnianiem obowiązku szkolnego poza szkołą, dlatego nie musisz martwić się, czy taka forma edukacji jest akceptowana przez MEN. Zgodnie z prawem oświatowym każde dziecko ma możliwość realizowania nauki w domu.

Jak wygląda nauka?

Po zapisaniu dziecka do szkoły i otrzymaniu opinii z publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości nauczania domowego, zyskujesz dostęp do platformy Centrum Nauczania Domowego. Jest to Internetowa Platforma Edukacyjna przygotowana przez kadrę doświadczonych nauczycieli w oparciu o materiały zgodne z polską podstawą programową. Wszystkie materiały edukacyjne wzbogacone są o interaktywne zadania, filmy i obrazy, tak aby nauka była nie tylko zgodna programem nauczania, ale również ciekawa.

Kto finansuje udział dziecka w programie?

Są dwie opcje finansowania nauki w Centrum Nauczania Domowego.
Koszty udziału w projekcie może pokryć szkoła lub Ty. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w zakładce.