Kadra

Karolina Kruk-Urbańska

edukacja wczesnoszkolna

Marzenie z dzieciństwa stało się jej zawodem, który uprawia z radością i zaangażowaniem. Najlepiej odpoczywa nad morzem. Nie rozstaje się z  książkami, kiedy zatapia się w lekturze, zapomina o realnym świecie. Urodzona optymistka, zaraża uśmiechem i pozytywną energią. 

Monika Musiał

język polski, język angielski

Właścicielka dwóch szalonych kotów.  Zapewne gdyby nie wybrała zawodu nauczyciela, zostałaby weterynarzem. Swoich przedmiotów uczy z pasją, jest szczęśliwa, gdy uczniowie dobrze się czują na jej zajęciach. Odpoczywa w Tatrach, w wolnych chwilach biega,  oddaje się lekturze i wycieczkom rowerowym. 

Joanna Zaguła

logopeda

Logopeda, neurologopeda, terapeuta. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z wadami wymowy, afazją, niedokształceniem mowy o typie afazji, zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zajmuje się także dziećmi wielojęzycznymi oraz z mutyzmem wybiórczym. Jest zwolenniczką podążania za dzieckiem oraz terapii poprzez zabawę. W wolnym czasie lubi obcować z naturą, chodzić po górach, śpiewać, czytać książki i oglądać filmy. Jest fanką opowiadań i sagi o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

Małgorzata Janoska

przyroda, biologia

Prowadzi szkolny klub ekologiczny. Swoją pasją stara się zarazić uczniów, z radością obserwuje ich zainteresowania przyrodnicze. Wolny czas spędza w gronie rodzinnym. Wypoczywa z dobrą książką, lubi podróżować. 

Aneta Rudnicka

edukacja wczesnoszkolna

W  swojej codziennej pracy inspiruje uczniów do działania i kreatywnego myślenia. Stymuluje wszechstronny rozwój dziecka przez zabawę, muzykę i ruch. Wychowuje uczniów w poszanowaniu wartości, uwrażliwia na piękno, uczy pracy nad sobą, odpowiedzialności i wytrwałości.

cnd-psycholog

Katarzyna Drozd

psycholog

Psycholog, pedagog specjalny, mediator, trener TUS, Praktyk Metod Kids’ Skills „Dam radę, Jestem z Ciebie dumny”. Prowadzi konsultacje i terapię psychologiczną, warsztaty rozwojowe i psychoedukacyjne.
Angażuje się w działania na rzecz wsparcia osób w spektrum autyzmu oraz rodziców i dzieci w środowisku wielokulturowym.
Po godzinach lubi czytać książki, słuchać jazzu, a energię do działania czerpie z dobrych relacji.

Katarzyna Panek

język polski

W swojej pracy najbardziej lubi kontakt z ludźmi, ale najlepiej odpoczywa na łonie tatrzańskiej przyrody. Jest prawdziwym molem książkowym.

Tomasz Podstawski

geografia, język angielski

Tłumacz tekstów, fascynat pogody, z wykształcenia także pedagog szkolny. Buduję modele zjawisk przyrodniczych, hoduje mrówki i uprawia egzotyczne rośliny. W wolnych chwilach lubi rowerowe przejażdżki.

Teresa Hrycaj

historia

Jak sama mówi o sobie jest nauczycielem “ze szczęśliwego przypadku”, który okazał się być spełnieniem zawodowym. Poza swoją pracą lubi wędrówki po lesie, czas spędzony z dobrą książką, a przede wszystkim kontakt z ludźmi. 

Kamil Kijonka

język polski, logopeda

Interesuje się psychologią rozwojową dziecka i literaturą związaną z tą tematyką. Jego kolejną pasją jest praca z uczniami mieszkającymi w różnych miejscach na świecie i odkrywanie w nich zainteresowania językiem polskim. Dużo czasu spędza w kuchni eksperymentując i próbując nowych smaków, co pozwala mu chociaż na chwilę przenieść się w różne zakątki świata bez wychodzenia z domu.

Aleksandra Kubicka

język niemiecki

Współautorka podręczników,  autorka licznych materiałów, wierszyków i tekstów piosenek.  Jej pasją są języki obce, a także techniki szybkiego uczenia się.  Wciąż odkrywa możliwości zastosowania nowoczesnych technologii w uczeniu się i nauczaniu. Uwielbia tańczyć, śpiewać, majsterkować, szyć i piec. Ma sprawdzony szwajcarski przepis na Rüblitorte, czyli tort marchewkowy. Najlepiej wypoczywa podczas długich wędrówek w górach lub nad morzem. 

Klaudia Mucha-Iwaniczko

język polski

Nauczycielka języka polskiego i pasjonatka edukacji. W swojej pracy badawczej zajmuje się tożsamością kulturową uczniów z doświadczeniem migracji, językiem odziedziczonym, literaturą dla dzieci i młodzieży oraz sposobami jej wykorzystywania w grupach wielokulturowych. Obecnie prowadzi badania nad młodzieżą polonijną w Wielkiej Brytanii.

Patrycja Górna

edukacja wczesnoszkolna, język angielski

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego z wykształcenia także pedagog szkolny. Inicjatorka innowacyjnych rozwiązań. Zwolenniczka pozytywnego wzmacniania i kształtowania wewnętrznej motywacji u dzieci. Miłośniczka sów, które niezaprzeczalnie kojarzą się jej ze zdobywaniem wiedzy. W życiu kieruje się mottem Konfucjusza: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”.