Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łutowcu

Zapisz się

O szkole

Jesteśmy szkołą przyjazną dziecku, rozwijamy jego talenty oraz doceniamy różnorodność. Nasza placówka to miejsce z indywidualnym podejściem do ucznia, jesteśmy otwarci na alternatywne rozwiązania edukacyjne. Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w organizacji nauczania domowego. Pod koniec każdego roku szkolnego nasza wykwalifikowana kadra nauczycielska przeprowadza egzaminy końcowe. Jest to wspaniałe i cenne doświadczenie, zarówno dla nas jak i uczniów oraz ich rodziców. Najbardziej wzrusza nas znajomość wśród uczniów polskich symboli narodowych. Chcemy nadal kontynuować ideę nauczania domowego ku obopólnemu zadowoleniu, jako sprawdzonego sposobu na efektywną naukę.

Jak wspieramy naszych uczniów?

Szkoła wspiera uczniów umożliwiając im:
– konsultacje z nauczycielami sprzyjające przygotowaniu do rocznych egzaminów
klasyfikacyjnych,

– pomoc specjalistów,
– możliwość udziału w zajęciach dodatkowych,
– przeprowadzanie egzaminów klasyfikacyjnych w dogodnej formie oraz terminie, w miłej atmosferze wolnej od stresu

– wypożyczanie podręczników szkolnych

Ponadto placówka umożliwia dostęp do:
– platformy edukacyjnej,
– pomocy naukowych,
– podręczników,
– materiałów edukacyjnych, materiałów ćwiczeniowych,
– dostęp do platformy wspomagającej naukę dzieci w edukacji domowej.

Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” organizuje spotkania integracyjne oraz
warsztaty, które pozwalają na rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów.

Dlaczego właśnie my?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz mamy bardzo dobry kontakt z uczniami. Zapewniamy wydanie legitymacji uczniowskich. Oferujemy dostęp do platformy wspomagającej naukę dzieci w edukacji domowej. Posiadamy wykwalifikowany i doświadczony zespół do pracy z uczniami spełniającymi obowiązek szkolny poza szkołą. Stwarzamy warunki zapewniające uczniom równość szans edukacyjnych. Uwzględniamy indywidualne możliwości i potrzeby każdego dziecka. Udzielamy szczególnego wsparcia w procesie adaptacji dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wszystkim uczniom naszej szkoły zapewniamy nieodpłatne podręczniki w wersji papierowej i elektronicznej. Realizujemy zadania programowe sięgając po nowatorskie i nieszablonowe metody nauczania, wykorzystując dostępne technologie informatyczne m. in. tablety, platformy e- learningowe, umożliwiające naukę na odległość. Uczniowie przyswajają wiedzę poprzez zabawę, eksperymentowanie i dociekanie. Wiele zajęć odbywa się w plenerze, co sprzyja aktywności fizycznej uczniów. Dbamy o przystępną formę przekazu informacji. Jesteśmy obecni w mediach społecznościowych.

Organizujemy cyklicznie Dni Otwarte dla obecnych i potencjalnych uczniów i ich rodzin, na których odbywają się m. in. warsztaty artystyczne, zajęcia pokazowe i różne atrakcje dodatkowe.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorem edukacji domowej w naszej szkole. Pani Sylwia, chętnie odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości.

Sylwia Piętak

tel. 798 466 993

sp.lutowiec@elementarz.edu.pl

Dołącz do Nas już dziś

Ciesz się edukacją na miarę XXI w.

Galeria

Opinie o nas:

Monika

Wspaniałe miejsce, piękna okolica – przyjazd na egzaminy połączony ze zwiedzaniem Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Panie nauczycielki przemiłe i pomocne.

Jola

Dla moich synów był to pierwszy rok w edukacji domowej. Dzięki wsparciu szkoły świetnie poradziliśmy sobie ze wszystkimi trudnościami. Czuje ogromne wsparcie. Polecam serdecznie!