Jak to działa? | Centrum Nauczania Domowego
Sierpień 7, 2017

Jak to działa?

 • Czym jest Centrum Nauczania Domowego?
  Centrum Nauczania Domowego to projekt edukacyjny, którego celem jest wsparcie dzieci uczących się w trybie nauczania domowego. Naszą misją jest zapewnienie kompleksowego wsparcia edukacyjnego oraz dydaktycznego wszystkim rodzinom, które podjęły wyzwanie i rozpoczęły edukację domową ze swoimi dziećmi.
 • Kto może przystąpić do projektu?
  Projekt jest przeznaczony dla dzieci z Zerówki oraz klas 1-8 szkoły podstawowej. Naukę w ramach projektu mogą rozpocząć dzieci, które już spełniają obowiązek szkolny poza szkołą oraz dzieci, które dopiero planują rozpocząć naukę w trybie nauczania domowego.
 • Co zyskują rodzice i dzieci korzystający z projektu?
  W ramach projektu dzieci oraz rodzice otrzymują dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej, która jest profesjonalnym i niezastąpionym narzędziem edukacyjnym w spełnianiu obowiązku szkolnego poza szkołą. Dzieci uczące się z Centrum Nauczania Domowego korzystają z wielu innowacyjnych rozwiązań, takich jak:
  • Lekcje on-line z doświadczonymi nauczycielami podsumowujące najważniejsze zagadnienia,
  • Scenariusze Zajęć Lekcyjnych, dzięki którym każda lekcja staje się ciekawa i wyjątkowa,
  • Repetytoria usprawniające przyswajanie wiedzy,
  • Wsparcie nauczycieli, pedagogów oraz indywidualnego opiekuna dla każdego ucznia,
  • Możliwość nawiązania przyjaźni z edukatorami domowymi z całej Polski,
  To wygodne i elastyczne rozwiązanie, które w przyjemny i łatwy sposób pozwala Twojemu dziecku uczyć się w edukacji domowej.
 • Jak wygląda zapis do projektu?
  W celu zapisania dziecka do projektu Centrum Nauczania Domowego należy skontaktować się z naszym sekretariatem mailowo pod adresem: sekretariat@domowi.edu.pl. Po zapoznaniu się z indywidualną sytuacją dziecka, przedstawimy Państwu możliwe formy wsparcia.
 • Jaki jest koszt udziału w projekcie?
  Istnieją dwie możliwości finansowania udziału w projekcie.
  • Pierwszą z nich jest zapis dziecka do jednej z naszych szkół partnerskich przyjaznych edukacji domowej. W przypadku zapisania dziecka do szkoły partnerskiej, szkoła całkowicie pokrywa dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej. Nasze szkoły partnerskie mieszczą się na terenie całej Polski. Posiadamy zaprzyjaźnione placówki w największych polskich miastach takich jak: Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Bielsko-Biała, Zielona Góra, Gdańsk, Częstochowa oraz wiele innych.
  • Drugą możliwością jest finansowanie dostępu do Internetowej Platformy Edukacyjnej samodzielnie przez rodzica, bez zapisu do szkoły partnerskiej. Koszt udziału w projekcie bez dofinansowania ze strony szkoły wynosi 1500zł/ rocznie. W przypadku samodzielnego finansowania nauki dzieci także otrzymują dostęp do wszystkich lekcji online, korepetycji oraz materiałów edukacyjnych.
 • Całkowicie bezpłatna zerówka
  Zgodnie z nowymi przepisami, sześcioletnie dziecko zobowiązane jest do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego. W ramach projektu Centrum Nauczania Domowego dzieci sześcioletnie mogą otrzymać całkowicie bezpłatny dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej na etapie Zerówki. Zerówka jest naszym autorskim projektem w ramach którego dzieci nie są oficjalnie zapisywane do przedszkola/ szkoły. Centrum Nauczania Domowego udostępnia dzieciom bezpłatnie dostęp do platformy, natomiast rodzice we własnym zakresie są zobowiązani do zapisania dziecka na edukację domową w wybranej przez siebie placówce.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z Wersją Demo naszej Internetowej Platformy Edukacyjnej! www.demo.domowi.edu.pl

Zobacz jak wygląda nauka w naszym projekcie!

Dołącz do nas! Czekamy na Twoje zgłoszenie: sekretariat@domowi.edu.pl

?
?