Szkoła Podstawowa w Choszczewie

Choszczewo 62, 11-731 Sorkwity

Szkoła Podstawowa w Choszczewie to niewielka placówka położona w gminie Sorkwity w powiecie Mrągowskim. Założono ją w 1907 roku, więc jest to miejsce z długoletnią tradycją. W 2012 roku szkoła przeszła pod skrzydła łomżyńskiego Stowarzyszenia ,,Edukator i kontynuuje swoją edukacyjną misję. Naszym mottem jest: „Nie potrafimy robić wielkich rzeczy, jedynie małe z wielką miłością”.

Jak wspieramy swoich uczniów?

W naszej placówce każdy uczeń traktowany jest indywidualnie i z wielką życzliwością – jak członek rodziny. Uważamy, że każde dziecko jest w czymś dobre i staramy się pielęgnować jego talenty, aby czuło się wyjątkowe. Mamy bogatą ofertę zajęć dodatkowych: zajęcia rozwijające z języka polskiego, matematyki czy angielskiego, zajęcia plastyczne, zajęcia programowania czy kodowanie. Ponadto ósmoklasiści mogą uczęszczać na dodatkowe zajęcia przygotowujące ich do egzaminu.

Nasza szkoła posiada nie tylko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, ale również nauczycieli specjalistów i terapeutów prowadzących zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne, wyrównawcze, trening umiejętności społecznych, terapię ręki, zajęcia z logopedą i terapeutą Integracji Sensorycznej. Zapewniamy dzieciom i ich rodzicom opiekę pedagoga szkolnego. W szkole funkcjonuje też mniejszość niemiecka, dzięki czemu uczniowie mają możliwość uczęszczania na dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego.

Dlaczego właśnie my?

Edukacja w naszej placówce jest całkowicie bezpłatna. Egzaminy odbywają się w dogodnych dla ucznia terminach i przeprowadzane są on-line lub stacjonarnie w przyjaznej atmosferze. Zapewniamy indywidualne podejście do dziecka, dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pedagogocziną oraz dajemy możliwość konsultacji z nauczycielem przedmiotu.

Nasi uczniowie mogą wypożyczać podręczniki i książki w bibliotece szkolnej, przygotowywać się do uzyskania karty rowerowej, uczestniczyć w wycieczkach i zielonej szkole czy brać udział w konkursach, festynach i imprezach szkolnych, takich jak bal karnawałowy, Dzień Rodziny lub Dzień Dziecka.

W przypadku dziecka posiadającego opinie lub orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego zapewniamy opiekę specjalistów (pedagog, logopeda, terapeuta SI i terapii ręki, trener TUS). Mamy również w pełni wyposażone pracownie oraz sale terapeutyczne.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Beata Szulc

Numer telefonu: 506 772 599 oraz 897 428 111

Adres e-mail: spchoszczewo.edukator@wp.pl

– Blokowe egzaminy
– Indywidualny opiekun
– Integracja
– Konkursy
– Konsultacje
– Wsparcie dla uczniów z orzeczeniem
– Internetowa Platforma Edukacyjna
– Podręczniki
– Uroczystości
– Zajęcia plastyczne
– Zajęcia sportowe
– Zerówka

Dołącz do nas już dziś!

Pamiętaj, że ilość miejsc w tej szkole jest ograniczona! Zachęcamy do podjęcia decyzji jak najszybciej.