Rozmawiają - Monika Kamińska Wcisło i Kinga Raj z Centrum Nauczania Domowego

Podcast

Edukacja Domowa - wolność czy dziwactwo?

Czy wiesz, że dzieci nie muszą chodzić do szkoły? Naprawdę jest to legalne! Opowiemy Ci, co jest po drugiej stronie systemu. Dowiesz się jak wygląda edukacja domowa. Pokażemy ją od podszewki. Bez lukru, pełną pasji, ale też i wyzwań, dzięki którym zmieniamy świat naszego dziecka na lepsze.

ODCINEK 27

Zaskakujące dane! Dynamiczny wzrost uczniów w edukacji domowej

Z Anną Łącką – prezeską Fundacji Edukacji Domowej rozmawiamy o specjalnym, rozszerzonym Raporcie dotyczącym liczby uczniów w nauczaniu domowym w latach 2021-2023, który właśnie ujrzał światło dzienne oraz o zaskakujących danych z przeprowadzonego badania i ich interpretacji. 

ODCINEK 26

Echa konferencji “Wolność, przyszłość, doświadczenie – Trzy powody by zmienić myślenie o edukacji!

Z Gabrielą Letnovską rozmawiamy o ostatniej konferencji – “Wolność, przyszłość, doświadczenie – Trzy powody by zmienić myślenie o edukacji!”, której Fundacja była organizatorem, a także o danych z Raportu, stworzonego na zlecenie fundacji, dotyczącego liczby uczniów w edukacji domowej.

ODCINEK 25

Nowoczesna edukacja, edukacja przyszłości i nowe technologie

Rozmawiamy z Natalią Nowacką – dyrektor Centrum Nauczania Domowego o nowoczesnej edukacji. Czym ona jest i jakie narzędzia mogą ją wspierać? Jakie mamy dziś ograniczenia, by rozwijać nowoczesną edukację i czym są kompetencje przyszłości?

ODCINEK 24

Polska szkoła w ogniu zmian. Od czego zacząć? 

Z Anną Szulc rozmawiamy o tym, jak działa polska szkoła, a w zasadzie nie działa. O zmianach, które są konieczne w pruskim systemie, o kondycji psychicznej uczniów i “naturalnej edukacji”. Pytamy naszego gościa także o alternatywę i wartość czerwonego paska na świadectwie.

ODCINEK 23

Egzaminy w edukacji domowej – jak zjeść tę żabę?

Z Kariną Poźniak rozmawiamy o egzaminach w edukacji domowej. Jak wiemy, uczeń w tym trybie nauczania nie ma kartkówek, klasówek, sprawdzianów i ocen. Jednak jego wiedza z każdego przedmiotu weryfikowana jest na egzaminach klasyfikacyjnych. Nasz gość podpowie, jak najlepiej do takich egzaminów się przygotować. Karina jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem i logopedą. Prowadzi także zajęcia związane z zastosowaniem technik pamięciowych oraz tworzy materiały i programy edukacyjne.

ODCINEK 22

Rodzic – rodzicom, czyli wsparcie ambasadorskie w edukacji domowej

Rozmawiamy z Justyną Nowakowską o wsparciu rodzicielskim, jakim jest projekt ambasadorów w Centrum Nauczania Domowego. O obawach, pytaniach rodziców, z którymi na co dzień do nas przychodzą i mitach o edukacji domowej, z jakimi najczęściej się spotykają.

Słuchaj naszego podcastu na: