Rozmawiają - Monika Kamińska Wcisło i Kinga Raj z Centrum Nauczania Domowego

Podcast

Edukacja Domowa - wolność czy dziwactwo?

Czy wiesz, że dzieci nie muszą chodzić do szkoły? Naprawdę jest to legalne! Opowiemy Ci, co jest po drugiej stronie systemu. Dowiesz się jak wygląda edukacja domowa. Pokażemy ją od podszewki. Bez lukru, pełną pasji, ale też i wyzwań, dzięki którym zmieniamy świat naszego dziecka na lepsze.

ODCINEK 15

Bartłomiej Rosiak o transformacji ucznia. Czy „słabeusz” może osiągnąć sukces?

Bartłomiej Rosiak z Łodzi ma 21 lat i jest najmłodszym nauczycielem w Polsce. W Obiecana Cafe w Łodzi rozmawiamy o edukacji domowej, edukacji przyszłości, o “słabeuszach”, którzy mogą osiągnąć sukces, a także o zmianach, jakie powinny zajść w szkole systemowej.

ODCINEK 14

Ustawa Lex Czarnek 2.0 a edukacja z Centrum Nauczania Domowego

Od kilku tygodni środowisko związane z edukacją domową z niepokojem śledzi projekt ustawy dotyczący prawa oświatowego i zmian w zakresie edukacji domowej właśnie. Wszyscy zastanawiają się, czy projekt w zaproponowanym kształcie przejdzie i jakie będzie miał następstwa.

ODCINEK 13

Edukacja domowa – gdzie szukać przyjaciół?

Czy moje dziecko będąc w edukacji domowej będzie samotnikiem? Jak odnajdzie się w społeczeństwie? To częste obawy rodziców. Wiemy, że aspołeczność to jeden z krążących mitów na temat edukacji domowej. Dziś go rozwiewamy i podpowiadamy, gdzie szukać towarzystwa i jak rozwijać relacje rówieśnicze.

ODCINEK 12

Edukacja domowa – 5 obaw rodziców 

Edukacja domowa od drugiej strony słuchawki. Dziś opowiemy o tym z jakimi obawami mierzą się rodzice uczniów, z jakimi pytaniami najczęściej do nas przychodzą. Powiemy też o osobie, która udziela im absolutnego wsparcia na każdym kroku rekrutacji. Poznajcie Olę – opiekuna rodziny w Centrum Nauczania Domowego.

ODCINEK 11

Tata od zadań specjalnych, czyli projekt „edukacja domowa”

Pan Albert to tata od zadań specjalnych! Doskonale wie jak zorganizować naukę 4 dzieci, tak aby była efektywna. Dziś podzieli się z Wami swoją historią, opowie o edukacji domowej z perspektywy własnej rodziny. Posłuchajcie jak wygląda ich codzienność i jakie zmiany zaszły u jego dzieci odkąd zrezygnowali z tradycyjnej szkoły.

ODCINEK 10

Edukacja domowa z nowoczesną platformą e-learningową

W dzisiejszym podcaście mamy dla Was gościa – Patrycję Kulig z Centrum Nauczania Domowego, która jest super ninją nowej internetowej platformy edukacyjnej i wie o niej wszystko. Z Patrycją która rozmawiamy o tym, jakie rozwiązania wprowadzamy, aby nauka sprawiała jeszcze więcej przyjemności i satysfakcji.

Słuchaj naszego podcastu na: