Rozmawiają - Monika Kamińska Wcisło i Kinga Raj z Centrum Nauczania Domowego

Podcast

Edukacja Domowa - wolność czy dziwactwo?

Czy wiesz, że dzieci nie muszą chodzić do szkoły? Naprawdę jest to legalne! Opowiemy Ci, co jest po drugiej stronie systemu. Dowiesz się jak wygląda edukacja domowa. Pokażemy ją od podszewki. Bez lukru, pełną pasji, ale też i wyzwań, dzięki którym zmieniamy świat naszego dziecka na lepsze.

ODCINEK 35

Leśna edukacja odpowiedzią na deficyt natury u dzieci?

Z dr Magdaleną Christ – pedagogżką i teraputką rozmawiamy o wpływie natury na rozwój dziecka, deficycie natury i o tym, co łączy edukację domową z edukacją leśną.

ODCINEK 34

Bez tornistra i siedzenia w ławce, czyli “pierwszak” w edukacji domowej!

Z Patrycją Górną – nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i kierowniczką działu edukacji Centrum Nauczania Domowego rozmawiamy o tym, jaki jest najlepszy moment na rozpoczęcie edukacji domowej, jak wygląda nauczanie domowe dla “pierwszaka” i jaką wartość daje edukacja domowa najmłodszym uczniom.

ODCINEK 33

Fenomen fińskiej edukacji w polskim wydaniu

Z Moniką Lenkiewicz i Mają Rudol-Banaszkiewicz – założycielkami Małej Finlandii – Alternatywnej Szkoły Podstawowej w Krakowie rozmawiamy o fenomenie fińskiego modelu edukacji. Współpracy, relacjach, wolności i holistycznym podejściu do nauczania. 

ODCINEK 32

Entuzjazm i siła zabawy w procesie edukacji. Wywiad z Dominiką i Aleksandrem Baj

Z Dominiką i Aleksandrem Baj – rozmawiamy o  edukacji domowej, entuzjazmie, który napędza do działania, sile zabawy i uwalnianiu kreatywności dziecka. 

ODCINEK 31

Czy da się pokolorować współczesną szkołę? Wywiad z Jakubem Tylmanem

Z Jakubem Tylmanem autorem książki “Jak pokolorować szkołę” – rozmawiamy o kolorach polskiej szkoły, roli rodzica w uwalnianiu kreatywności dziecka i spersonalizowanej edukacji.

ODCINEK 30

Edukacja w czasach 4 Rewolucji Przemysłowej

Z Renatą Poredą z firmy ASTOR rozmawiamy o 4 Rewolucji Przemysłowej i zmianach, jakie ona niesie dla sektora edukacji. Co już się zmieniło i zmieni w najbliższej przyszłości. O zawodach, które nie istnieją i o tych, które muszą zniknąć. O robotyzacji i aspekcie ludzkim oraz do jakiego świata przygotowujemy przyszłych pracowników?

Słuchaj naszego podcastu na: