Poznaj nasz zespół
DZIAŁAMY Z MYŚLĄ O WAS
![image](https://domowi.edu.pl/wp-content/uploads/2024/09/Iwona-Niziolek.jpg)
Iwona Niziołek
PREZES
Zawodowo od 12 lat w świecie edukacji domowej. Wykształcona w zarządzaniu produkcją, ale pasję odnalazłam w tworzeniu i zarządzaniu projektami wspierającymi edukację. Prywatnie mama trójki dzieci w wieku przedszkolnym, więc również dla nich wraz z całym zespołem szukamy najlepszych rozwiązań i sposobów na przyjazną edukację. Wolny czas spędzam rodzinnie na zewnątrz, w każdą pogodę, najlepiej na sportowo. Jestem miłośniczką saunowania, mam nadzieję, że kiedyś doczekam się własnej sauny w ogródku. Moją super mocą jest uśmiech – z uśmiechem na twarzy znacznie łatwiej rozwiązać trudne sprawy i konflikty.
![image](https://domowi.edu.pl/wp-content/uploads/2024/09/Natalia-Nowacka.jpg)
Natalia Nowacka
DYREKTOR
Zawodowo związana jestem z edukacją domową od 10 lat. Obecnie pełnię funkcję dyrektora Centrum Nauczania Domowego. Z wykształcenia i zamiłowania jestem biologiem. Cały swój wolny czas poświęcam córkom – dużo czytamy i malujemy akwarelami. W wolnych chwilach ćwiczę i czytam kryminały Agathy Christie. Moja supermoc to zdecydowanie optymizm i empatia.
![image](https://domowi.edu.pl/wp-content/uploads/2024/09/Monika-Balana.jpg)
Monika Balana
DYREKTOR OPERACYJNY
Ukończyłam Politechnikę Krakowską, kierunek: zarządzanie mediami elektronicznymi. Interesuję się wykorzystaniem nowoczesnych technologii w edukacji. Posiadam ośmioletnie doświadczenie w kształceniu dzieci na odległość. Prywatnie jestem miłośniczką kotów i posiadaczką niebieskookiego ragdolla, który ma własny profil na Instagramie. Moją pasją jest: filmowanie, montaż i fotografia. W wolnych chwilach szydełkuję i wyplatam makramy.
![image](https://domowi.edu.pl/wp-content/uploads/2024/09/Wiola-Gara.jpg)
Wiola Gara
Kierownik Działu Rekrutacji
Z wykształcenia i pasji jestem socjolożką i specjalistką ds. zarządzania kapitałem ludzkim. Od prawie dekady wspieram rodziny w edukacji domowej. W Centrum Nauczania Domowego koordynuję pracę działu rekrutacji. Prywatnie jestem mamą cudownej dziewczynki, którą wychowuję w duchu rodzicielstwa bliskości. Uwielbiam duński design, dobrą kawę i filmy Tima Burtona. Moje super moce to empatia, zaangażowanie i elastyczność.
![image](https://domowi.edu.pl/wp-content/uploads/2024/09/Kinga-Raj.jpg)
Kinga Raj
Specjalistka ds. rekrutacji
Z wykształcenia jestem socjologiem i fotografem. Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu. Jestem miłośniczką vanlife’u i gór. Nie mogłabym żyć bez spotkań z przyjaciółmi. Lubię uczyć się nowych rzeczy i co roku stawiam sobie nowe cele i zadania. Prywatnie jestem mamą Neli. W Centrum Nauczania Domowego pracuję w dziale rekrutacji.
![image](https://domowi.edu.pl/wp-content/uploads/2024/09/Justyna-Nowakowska.jpg)
Justyna Nowakowska
Specjalistka ds. rekrutacji
W Centrum Nauczania Domowego odpowiadam za proces rekrutacji naszych przyszłych uczniów i koordynuję zespół Opiekunów rodziców kandydatów. Wspieram rodziców w podejmowaniu decyzji o przejściu na nauczanie domowe – odpowiadam na pytania i wskazuję, czym jest edukacja domowa. Ukończyłam studia psychologiczne, dzięki czemu posiadam wiedzę i umiejętności pozwalające jeszcze skuteczniej pomagać. W wolnym czasie spaceruję, gram w gry planszowe i RPG, otaczam się muzyką. Moją super mocą jest wysoka wrażliwość – w tym empatia i dostrzeganie detali.
Katarzyna Kmicikiewicz
Specjalistka ds. rekrutacji
Jestem studentką psychologii i w przyszłości chciałabym pracować jako psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży oraz zreformować psychologię w placówkach szkolnych. Kocham podróżować, czytać książki i oglądać seriale i filmy kryminalne. W Centrum Nauczania Domowego pracuje w dziale rekrutacji. Pomagam dostarczyć rodzinom starającym się przejść na edukację domową jak najwięcej spokoju oraz informacji podczas procesu zmiany trybu nauki.
Aleksandra Dutkowska
Specjalistka ds. rekrutacji
Z pasją oraz determinacją dążę do zgłębienia tajemnic ludzkiego umysłu. Jako studentka psychologii i absolwentka kognitywistyki, łączę pozyskiwaną wiedzę, poszukując pełniejszego zrozumienia skomplikowanych procesów myślenia, percepcji i emocji. Moją największą pasją są podróże. Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu. W Centrum Nauczania Domowego pracuję w dziale rekrutacji.
Patrycja Kosińska
Project Manager
Na co dzień w Centrum Nauczania Domowego zajmuję się Internetową Platformą Edukacyjną. Dbam o jej funkcjonowanie, rozwój i jakość. Ukończyłam studia z komunikacji wizualnej i projektowania graficznego oraz zarządzania informacją. Uwielbiam dobre jedzenie i zwierzęta (żyję ze zwariowaną shibą Minari!). Moja super moc to organizacja – dbam, żeby podejmowane działania były sukcesywnie realizowane.
Łucja Salamon
Specjalistka ds. edukacji
Z wykształcenia jestem polonistką. W Centrum Nauczania Domowego służę odpowiedzią na pytania uczniów i rodziców. Współorganizuję również najróżniejsze wydarzenia edukacyjne. Moją wielką pasją od najmłodszych lat życia jest folklor Lachów Sądeckich. Interesuję się polityką i historią. Uwielbiam podróże (zwłaszcza te kulinarne). Życie wydawałoby mi się ubogie bez muzeów, parmezanu i rodzinnych spotkań.
Andrzej Pruchlat
Specjalista ds. edukacji
W Centrum Nauczania Domowego jestem Specjalistą ds. edukacji. Pomocy udzielę zarówno mailowo jak i telefonicznie. Z wykształcenia jestem fizykiem, z zawodu popularyzatorem nauki. Pracowałem wcześniej w Centrach Nauki w Poznaniu i Krakowie. Prywatnie uczę się w szkole musicalowej oraz uwielbiam gry planszowe i escape roomy.
Dominika Jastrzębska
Specjalistka ds. edukacji
W Centrum Nauczania Domowego pracuję w Dziale Edukacji. Moim zadaniem jest odpowiadanie na wszystkie pytania uczniów i rodziców, które dotyczą nauki w naszym projekcie. Chętnie pomogę telefonicznie lub mailowo w chwili wątpliwości wynikających z nauki w edukacji domowej. Jestem absolwentką bezpieczeństwa narodowego na Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W wolnym czasie lubię gotować, malować i spędzać fajne chwile z synem na świeżym powietrzu z dala od miasta.
Marzena Zych
Specjalistka ds. edukacji
W Centrum Nauczania Domowego jestem Specjalistką ds. edukacji. Zajmuje się kontaktem z rodzicami jak i nauczycielami, służę pomocą zarówno telefonicznie jak i mailowo. Poza pracą jestem studentką grafiki reklamowej i multimediów na Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie, co wiąże się z moimi zainteresowaniami. W wolnym czasie lubię malować i czytać.
Julia Kacer
Specjalistka ds. edukacji
Prywatnie jestem studentką psychologii. Interesuję się wszystkim co związane z ludzką psychiką – szczególnie od strony neuro. W wolnych chwilach staram się regenerować swój układ nerwowy poprzez długie spacery, najchętniej w towarzystwie natury i mojego psa. W Centrum Nauczania Domowego pracuję w Dziale Edukacji. Odpowiadam na wszystkie pytania rodziców i uczniów odnośnie nauki na naszej platformie! Służę pomocą również w zakresie innych wątpliwości wynikających z nauki w trybie edukacji domowej.
Anna Gara
Kierownik działu współpracy
W Centrum Nauczania Domowego zajmuję się kontaktem ze szkołami – dbam o to, aby nasi uczniowie uczyli się w placówkach przyjaznych edukacji domowej. Skończyłam studia na kierunku Administracja na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Moją pasją są góry, uwielbiam piesze wycieczki. Nie ma dla mnie zadań niemożliwych.
Paulina Góralczyk
Specjalistka ds. współpracy ze szkołami
W Centrum Nauczania Domowego pracuję jako specjalista do spraw współpracy ze szkołami partnerskimi na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum. Moja praca skupia się wokół rozbudowywania sieci szkół, z którymi współpracujemy. Głównym celem moich działań jest ścisła kooperacja ze szkołami, która zapewni domowym wysoką jakość kształcenia. Ukończyłam studia kulturoznawcze o specjalizacji nowe media i komunikacja międzykulturowa. Obecnie kończę swoją przygodę naukową z projektowaniem graficznym i komunikacją wizualną na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Moją mocną stroną są empatia, otwarta komunikacja, odpowiedzialność. Wolne chwile poświęcam swoim najbliższym. Interesuję się trendami, wpływem globalizacji na współczesne kultury. Uwielbiam kuchnię włoską, podróże, zwierzęta, kontakt z naturą i sztukę współczesną.
Monika Bugajska
Specjalistka ds. współpracy ze szkołami
W Centrum Nauczania Domowego pracuję w dziale współpracy ze szkołami, dlatego moje zadania skupiają się na budowaniu dobrych relacji z naszymi obecnymi placówkami partnerskimi, jak i nowymi szkołami, chętnymi do rozwoju w zakresie edukacji domowej. Prywatnie jestem studentką V roku na kierunku pedagogika specjalna, więc wiem, jak ważny jest dostęp do alternatywnych metod nauczania. Wolne chwile najchętniej spędzam na łonie natury – aktywnie lub z dobrą książką.
Joanna Witek
Specjalistka ds. współpracy ze szkołami
W Centrum Nauczania Domowego pracuję w dziale współpracy ze szkołami – dbam o to, aby obsługa naszych szkół partnerskich przebiegała w pozytywnej atmosferze i była na jak najwyższym poziomie. Moje wcześniejsze doświadczenia zawodowe, związane z doradztwem zawodowym, kierunkują mnie na tworzenie relacji z dużą dozą empatii i zorientowanych na potrzeby naszych partnerów. W wolnym czasie uwielbiam jeździć na rowerze, poznawać nowe miejsca i kultury. Moją supermocą jest optymizm i wiara w ludzi.
Ola Obara
Zastępca Kierownika Działu Marketingu
Z edukacją domową związana jestem już od lat. W Centrum Nauczania Domowego koordynuję pracę działu marketingu i bardzo lubię to co robię. Prywatnie mieszkam za Krakowem i od tego czasu doceniam spokój, co na początku wydawało mi się dziwne, bo uwielbiam wielkie miasta. Podróżowanie to moja pasja, mimo, że boję się latać samolotem – jednak czego się nie zrobi dla słońca i szumu fal! Wolne chwile spędzam na spacerach z psem, który ma niekończące się pokłady energii. Moja super moc? Nie ma rzeczy niemożliwych.
Joanna Kania
Kierownik Działu Marketingu
Ukończyłam studia na kierunku Media społecznościowe w zarządzaniu na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Centrum Nauczania Domowego wykorzystuje swoje wykształcenie. Odpowiadam za strategię marketingową projektu oraz koordynuje działania marketingowe. W życiu zawodowym, jak i prywatnym lubię planować i organizować. Ta umiejętność bardzo przydaje się w czasie podróżowania, a staram się wyjeżdżać, jak tylko jest okazja. Lubię gotować, czytać literaturę rozwojową i ćwiczyć. Moja super moc? Pozytywne nastawienie i umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji.
Julia Filip
Grafik
Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. W wolnym czasie uwielbiam chodzić na długie spacery w towarzystwie mojego psa i kawy na mleku owsianym. W Centrum Nauczania Domowego odpowiadam za stronę wizualną czyli wszystko to co widzicie na naszych mediach społecznościowych, ulotkach, torbach czy też plakatach. Dbam o to aby nasze treści cieszyły oko. Moim hobby jest tworzenie ilustracji rysowanych cyfrowo jak i tych malowanych ręcznie akwarelą. Moja super moc to cierpliwość do wszystkich poprawek nawet tych malutkich.
Ewa Kucharska
Social Media Manager
Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, na kierunku: zarządzanie mediami i reklamą. W Centrum Nauczania Domowego odpowiadam za media społecznościowe. W naszym biurze najczęściej spotkacie mnie z aparatem, przy pomocy którego zdradzam szczegóły naszej pracy. W wolnych chwilach uwielbiam wszelakie formy aktywności, a szczególnie długie spacery brzegiem Wisły (koniecznie z dobrym podcastem w słuchawkach!), pieczenie przeróżnych słodkości oraz spędzanie czasu na zajęciach ceramiki, żeby mieć w czym przechowywać moje wypieki.
Monika Kamińska – Wcisło
Specjalistka ds. PR i wizerunku
Z wykształcenia jestem filologiem, dziennikarzem i marketingowcem, dlatego w Centrum Nauczania Domowego odpowiadam za PR. Pasjonuję się literaturą zarówno tą piękną, jak i bardziej fachową z kręgu psychologii i rozwoju dziecka. Jestem zafascynowana malarstwem Van Gogha i Wyspiańskiego. Prywatnie jestem mama trójki wspaniałych dzieciaków. Godzinami mogę grać w Scrabble i Dixita. Szklanka jest dla mnie zawsze do połowy pełna. Dodatkowo jestem uzależniona od kawy, czekolady i pozytywnych relacji.
Weronika Mętel
Specjalistka ds. marketingu
Jestem w trakcie studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku: Media Społecznościowe w Zarządzaniu. W Centrum Nauczania Domowego zajmuję się marketingiem, między innymi tworzeniem treści na naszą stronę. W wolnych chwilach uwielbiam gotować oraz jeździć na koncerty. Kocham koty! Moja super moc? Energiczność i pozytywne nastawienie.
Dominika Gagatek
Specjalistka ds. contentu
Joanna Gara
Performance Manager
W Centrum Nauczania Domowego zajmuje się sprawami administracyjnymi. Praca, którą wykonuję przynosi mi wiele radości i satysfakcji, zwłaszcza, gdy widzę jak nasza działalność rozwija się w zawrotnym tempie, a wiele projektów, które tworzymy ma pozytywny wpływ na rozwój edukacji domowej. Najważniejszą rzeczą dla mnie w moim życiu zawodowym i prywatnym jest wzajemne zaufanie, życzliwość i kontakt z ludźmi. Jestem studentką turystyki rekreacji, a moją pasją są podróże i gotowanie.
Iga Rusin
Specjalistka ds. administracji
Jestem studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, edukacja jest dla mnie czymś ważnym, dlatego niezmiernie się cieszę, że mogę być częścią Centrum Nauczania Domowego. Zajmuję się sprawami administracyjnymi, a praca, którą wykonuję, sprawia mi wiele radości. W wolnych chwilach uwielbiam biegać i czytać, a moim prywatnym marzeniem jest wydać kiedyś własną książkę.
![image](https://domowi.edu.pl/wp-content/uploads/2024/09/Iwona-Niziolek.jpg)
_
Małgorzata Janoska
przyroda, biologia
Prowadzę szkolny klub ekologiczny. Moją pasją staram się zarazić uczniów, z radością obserwuję ich zainteresowania przyrodnicze. Wolny czas spędzam w gronie rodzinnym. Wypoczywam z dobrą książką, lubię podróżować.
Karolina Kruk – Urbańska
edukacja wczesnoszkolna
Marzenie z dzieciństwa stało się moim zawodem, który wykonuję z radością i zaangażowaniem. Najlepiej odpoczywam nad morzem. Nie rozstaję się z książkami, kiedy zatapiam się w lekturze, zapominam o realnym świecie. Jestem urodzoną optymistką, zarażam uśmiechem i pozytywną energią.
Katarzyna Panek
język polski
W swojej pracy najbardziej lubię kontakt z ludźmi, ale najlepiej odpoczywam na łonie tatrzańskiej przyrody. Jestem prawdziwym molem książkowym.
Aneta Rudnicka
edukacja wczesnoszkolna
W swojej codziennej pracy inspiruję uczniów do działania i kreatywnego myślenia. Stymuluję wszechstronny rozwój dziecka przez zabawę, muzykę i ruch. Wychowuję uczniów w poszanowaniu wartości, uwrażliwiam na piękno, uczę pracy nad sobą, odpowiedzialności i wytrwałości.
Anna Pikuła
język polski, język polski jako obcy
Moją pasją jest edukacja dzieci i młodzieży. Z wykształcenia i z zamiłowania jestem filologiem. Kocham podróże i książki. Uwielbiam zachęcać dzieci do poznawania, próbowania i działania! Wspaniałym uczuciem jest widzieć ich zapał i uśmiech gdy osiągają swoje cele. Prywatnie jestem mamą Mai i Niny oraz zabieganą żoną.
Katarzyna Drozd
psycholog
Jestem psychologiem, pedagogiem specjalnym, mediatorem, trenerem TUS, Praktyk Metod Kids’ Skills „Dam radę, Jestem z Ciebie dumny”. Prowadzę konsultacje i terapię psychologiczną, warsztaty rozwojowe i psychoedukacyjne.
Angażuję się w działania na rzecz wsparcia osób w spektrum autyzmu oraz rodziców i dzieci w środowisku wielokulturowym.
Po godzinach lubię czytać książki, słuchać jazzu, a energię do działania czerpię z dobrych relacji.
Monika Musiał
język polski, język angielski
Jestem właścicielką dwóch szalonych kotów. Zapewne gdybym nie wybrała zawodu nauczyciela, zostałabym weterynarzem. Moich przedmiotów uczę z pasją, jestem szczęśliwa, gdy uczniowie dobrze się czują na moich zajęciach. Odpoczywam w Tatrach, w wolnych chwilach biegam, oddaję się lekturze i wycieczkom rowerowym.
dr inż. Beata Grabowska-Polanowska
chemia
Jestem doktorem nauk chemicznych, dociekliwym naukowcem, ale również nauczycielem. Od kilku lat pracuję w krakowskim Oddziale Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego, gdzie realizuję tematy związane z ochroną środowiska. Nauczanie to mój drugi zawód, ale praca z młodzieżą i dziećmi jest dla mnie pasją, która dostarcza mi wiele pozytywnej energii i emocji. Mobilizuję do szukania sposobów, żeby jak najlepiej przekazać i wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia.
Tomasz Podstawski
geografia
Geografią pasjonuję się w zasadzie od dziecka – już wtedy uwielbiałem przeglądać wszelkiego rodzaju mapy – stąd wybór studiów i praca jako nauczyciel. Najbardziej ciekawią mnie zjawiska pogodowe, procesy zmieniające rzeźbę terenu i czynniki wpływające na spowolnienie odpływu wody z danego obszaru. Podczas spotkań staram się pokazać złożoność procesów kształtujących środowisko i ich wpływ na nasze życie. Poza tym każdą wolną chwilę spędzam z wędką nad rzeką, hoduję mrówki i fotografuję krajobrazy.
Teresa Żelechowska
Język polski
Ukończyłam studia na Wydziale Filologicznym UJ. Pracuję z dziećmi i młodzieżą od 1980 roku. Interesuję się filmem, teatrem, literaturą piękną oraz muzyką klasyczną. Moim ulubionym kompozytorem jest Fryderyk Chopin. Fascynują mnie góry. Uczę się języków obcych, uwielbiam czytać, rozwiązywać krzyżówki. Lubię moją pracę, a kontakt z młodymi ludźmi daje mi wiele radości.
Sylwia Piętak
edukacja wczesnoszkolna
Od najmłodszych lat marzyłam, by zostać nauczycielem. To marzenie się spełniło. Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, a od trzech lat również dyrektorem szkoły, w której najważniejsze są dzieci. Jestem szczęśliwa, kiedy moi uczniowie są uśmiechnięci. Uwielbiam prowadzić zajęcia muzyczne i plastyczne. Praca z dziećmi, które spełniają obowiązek szkolny poza szkołą, jest moją pasją. Kocham swoją pracę.
Teresa Hrycaj
historia
Jestem nauczycielem “ze szczęśliwego przypadku” i okazało się to być moim spełnieniem zawodowym. Poza swoją pracą lubię wędrówki po lesie, czas spędzony z dobrą książką, a przede wszystkim kontakt z ludźmi.
Małgorzata Dworzyńska
Geografia
Ukończyłam geografię z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie Śląskim. W trakcie studiów zdobywałam wiedzę w ramach wymiany kulturowej Camp America, gdzie dwukrotnie pracowałam w Stanach Zjednoczonych. Ze szkołą jestem związana od 2016 r. Swoją wiedzą i humorem szkolnym dziele się z innymi na TikToku pod nazwą gosiazgegry lub GeoGosia. W obszarze pracy z uczniami największą satysfakcję sprawiają mi ich sukcesy, m.in. tytuł laureata oraz tytuły finalisty Olimpiady Geograficznej.
Wojciech Gawlik
fizyka
Uwielbiam nauki ścisłe. Lubię też o nich opowiadać na spotkaniach z młodzieżą, a także pisać (m.in. na swoim fanpage’u Edu-klaster). Jestem ciekawski i lubię się uczyć, bo dzięki temu znajduję kolejne pomysły na to, jak zainteresować młodych ludzi tym niezwykłym światem wokół nas. Dla mnie najwspanialsze w pracy z młodzieżą jest to, gdy mierzę się z ich niezwykłymi pytaniami. Ale nie samym science żyje człowiek. Uprawiam również sporty takie jak m.in.: windsurfing, snowboard, wspinaczka czy piłka nożna.
Uliana Hirniak
język polski
Jestem filologiem, glottodydaktykiem, tłumaczem konsekutywnym i symultanicznym. Ukończyłam filologię polską Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jestem realizatorką i pomysłodawcą projektu „Polishglots” – cyklu interaktywnych filmików edukacyjnych skierowanych do Polaków zza wschodniej granicy (i nie tylko), którzy mogą dzięki nim rozwinąć swoje zdolności leksykalne. “Polishglots” od kilku lat aktywnie popularyzuje treści językowe na TikToku, Instagramie oraz na YouTube.
Poza działalnością w sieci, na co dzień pracuję z dziećmi w szkole podstawowej oraz prowadzę kursy języka polskiego i kultury polskiej dla młodzieży i dorosłych ze Wschodu. Jestem absolwentką stypendium naukowego Fundacji Jana Pawła II oraz stypendium naukowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Ukończyłam również I i II edycje Lubelskiej Szkoły Dyplomacji oraz projekt „Szkoła Wyszehradzka”. Od najmłodszych lat czynnie angażuję się w prace Polskiego Towarzystwa Kulturalno-Oświatowego w Starym Skałacie działającego na rzecz mniejszości polskiej na Ukrainie.
Prywatnie kocham sztuki teatralne, w przeszłości byłam wolontariuszką w Teatrze Lalki i Aktora im. H. Ch. Andersena oraz w Teatrze im. Juliusza Osterwy.
Gabriela Gamracy Sarzyńska
Neurologopeda, Glottodydaktyk
Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyłam liczne kursy, szkolenia, praktyki i staże w wielu Warszawskich szpitalach, szkołach, przedszkolach i żłobkach. Najważniejsze jest dla mnie holistyczne podejście do pacjenta. Zawsze szukam przyczyny problemu, aby jak najlepiej pomóc swoim podopiecznym.
W pracy wyznaje zasadę, że terapia ma być efektywna ale też przyjemna dla pacjenta dzięki czemu uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach. Jestem zawsze uśmiechnięta i pełna energii, w dzieciach kocham radość, szczerość i beztroskę. Szybko zjednuję sobie ludzi.
Prywatnie jestem żoną i mama synka Florka oraz psa Hypnosa, którego często można spotkać w tle podczas zajęć. Kocham gotować, oglądać filmy animowane i dobrą kawę. Spokój odnajduję w pracach ogrodowych.
Justyna Nowakowska
_
Jeśli dostrzegasz wartość, jaką edukacja domowa wnosi w życie Twojego dziecka i chcesz, aby więcej rodzin mogło o niej usłyszeć, skontaktuj się ze mną! Wspólnie rozwijajmy edukację domową.
adres mailowy: j.nowakowska@domowi.edu.pl
telefon: 452 412 904
Albert Mazurkiewicz
_
Mam na imię Albert lubię wyzwania, nie lubię „stać w miejscu” – lubię, gdy wokół coś się dzieje, wówczas można być aktywnym, budować fajne relacje z innymi, nawiązywać nowe znajomość, zdobywać ciekawe doświadczenia, po prostu rozwijać się. Wraz z rodzinką mieszkam w Szczecinie. W edukacji domowej są nasze dwie córki (za chwilę reszta gromadki 😊) od dwóch lat. Obecnie piąta i ósma klasa. Córki są przeszczęśliwe i na pytanie, czy chciałyby wrócić do szkoły tradycyjnej odpowiadają: NIE! A ja tylko im przytakuję, ponieważ dzięki edukacji domowej więcej czasu spędzamy ze sobą, a to buduje najwspanialsze relacje, jakie można sobie tylko wymarzyć.
Masz pytania? Skontaktuj się ze mną!
telefon: 505 513 517
adres e-mail: malbiewicz@gmail.com
Natalia Doroń
_
Nazywam się Natalia Doroń i wraz z mężem Piotrem jesteśmy ambasadorami Centrum Nauczania Domowego! Mieszkamy w sercu województwa śląskiego i uczymy nasze dzieci w domu. Jesteśmy w edukacji domowej od samego początku, taki mieliśmy plan i staramy się go sumiennie realizować. Mamy córkę Klarę (10 lat), która uczy się nie tylko w domu, ale także w PSM w klasie klarnetu, bo lubi kontakt z rówieśnikami, a w ten sposób ma namiastkę prawdziwej klasy. Oprócz tego do naszej domowej szkoły należą jeszcze artystka i akrobatka Anielka (8 lat) oraz miłośnik muzyki i dobrej książki Szczepan (7 lat). Kochamy las – o każdej porze roku, gry planszowe na niepogodę i wspólne wypady pod namiot.
Masz pytania? Skontaktuj się ze mną!
adres e-mail: natalia.doron@gmail.com
Piotr Doroń
_
Nazywam się Piotr Doroń i wraz z żoną Natalią jesteśmy ambasadorami Centrum Nauczania Domowego! Mieszkamy w sercu województwa śląskiego i uczymy nasze dzieci w domu. Jesteśmy w edukacji domowej od samego początku, taki mieliśmy plan i staramy się go sumiennie realizować. Mamy córkę Klarę (10 lat), która uczy się nie tylko w domu, ale także w PSM w klasie klarnetu, bo lubi kontakt z rówieśnikami, a w ten sposób ma namiastkę prawdziwej klasy. Oprócz tego do naszej domowej szkoły należą jeszcze artystka i akrobatka Anielka (8 lat) oraz miłośnik muzyki i dobrej książki Szczepan (7 lat). Kochamy las – o każdej porze roku, gry planszowe na niepogodę i wspólne wypady pod namiot.
Agnieszka Skrzypińska
_
Jestem mamą nastolatka z ADHD, który uczy się w edukacji domowej od roku szkolnego po ścisłym lockdownie. Marek stał się otwarty i radosny, realizuje 2 lata szkolne na jeden kalendarzowy. Wreszcie ma wielu przyjaciół, oddaje się swoim pasjom i uczestniczy w różnych zajęciach. Ja dzięki CND, uspokoiłam się i rozwinęłam, mogę wrócić po latach do pracy i otworzyć własną firmę, z czego byłam zmuszona zrezygnować podczas wczesnoszkolnej edukacji systemowej syna. Nauczanie domowe uratowało moje dziecko, które usychało w szkole zanim zdążyło rozkwitnąć. Doświadczyliśmy wielu problemów – od tych związanych z jego spektrum, postrzeganiem i niewiedzą wśród grona pedagogicznego, jak i trudności związanych z bullingiem, odrzuceniem, przeładowaniem, nauką do późna, przebodźcowaniem i karaniem za szukanie w szkole pomocy. Mieszkamy w Łodzi, ale często jeździmy po Polsce lub po innych krajach. Marek mocno zaangażowany jest w harcerstwo i sport, ja w pomoc osobom związanym ze spektrum ADHD (również autyzmu i Aspergera) oraz w treningi behawioralne z psem.
Masz pytania? Skontaktuj się ze mną!
adres e-mail: 4nogi4lapy@gmail.com
Anna i Jacek Zakrzewscy
_
Pochodzimy z województwa mazowieckiego. Nasze pasje to podróże, książki, motoryzacja, ogród, woda, narty i nordic walking. Przeszliśmy na edukację domową w październiku ubiegłego roku. Dzięki edukacji domowej nasz syn, który obecnie jest w 7 klasie, jest bezpieczny, wolny od dokuczających mu kolegów, sfrustrowanych i złośliwych nauczycieli. Dzięki edukacji domowej syn może skupić się na ważnych zajęciach dodatkowych z matematyki i angielskiego. Poznaje nowych ludzi, chodzi na warsztaty psychologiczne, pięć razy w tygodniu trenuje judo. Chce uczęszczać na zajęcia z programowania. Uczy się we własnym tempie, z różnych źródeł. Zniknęły kłótnie, stres i napięcia. Zmieniły się relacje syna i ojca, więcej czasu spędzają razem. Przejście na edukację domową to była najlepsza decyzja!
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
telefon Anna: 608138647
telefon Jacek: 600988430
Karolina Majewska
_
Mieszkam na terenie woj. kujawsko-pomorskiego i mam dwoje dzieci kończące obecnie 6 i 3 klasę. Edukację domową rozpoczęliśmy kiedy tylko starszą córkę zaczął dotyczyć obowiązek szkolny. Nic tak nie wzmacnia więzi rodzinnych jak edukacja domowa, nic też nie daje tyle przestrzeni do nauki, rozwijania zainteresowań i przyjaźni z rówieśnikami. U nas poza realizacją podstawy programowej, dzieci niemal każdego dnia uczestniczą w wybranych przez siebie zajęciach dodatkowych. Fascynuje je ceramika, rysunek, robotyka, gra na instrumentach, jazda konna oraz wiele innych rzeczy, które podpowiada im wyobraźnia i chęć działania. Obojętnie gdzie jesteśmy i co robimy, czas spędzony w rodzinie ma bezcenną wartość i jest najlepszą inwestycją w przyszłość!
Masz pytania? Skontaktuj się ze mną!
adres e-mail: learning-everywhere@proton.me
Anna Nowicka
_
Mam na imię Ania, mieszkam niedaleko Gdyni i jestem mamą trójki żywiołowych dzieci. Najstarsza ma zaledwie 6 lat, więc jesteśmy w ED od samego początku. Choć nie minął nawet rok, wiemy już, że dla nas to była jedyna słuszna decyzja. Przyznam, że długo analizowaliśmy z mężem to, jaki rodzaj edukacji wybierzemy dla naszych dzieci. Po przeczytaniu mnóstwa artykułów, obejrzeniu wielu wywiadów (głównie zagranicznych), ale także dzięki uczestnictwu w webinariach z innymi rodzicami z ED, zdecydowaliśmy się na taki właśnie krok. Córka, mimo iż nie ma porównania ze szkołą systemową, to nie wyobraża sobie uczyć się w inny sposób, a platformę edukacyjną CND wprost uwielbia. Młodsze dzieci z wielkim zainteresowaniem śledzą, co robi starsza siostra i wspólnie się uczą. Dzięki ED mamy czas nie tylko dla siebie, ale także na zajęcia dodatkowe, więc córka prawie codziennie spotyka się z innymi dziećmi. Uwielbiamy spędzać czas na łonie natury, dlatego często urządzamy sobie rodzinne wycieczki, z których także wyciągamy dużo nauki. A ja w wolnych chwilach uwielbiam uczyć się ziołolecznictwa, czytać książki, piec ciasta i grać w grę komputerową, nad którą pracuje mój mąż.
Masz pytania? Skontaktuj się ze mną!
telefon: 534303510
adres e-mail: mama.ania.1987@gmail.com
Bożena Gorczyca
_
Mam na imię Bożena i jestem mamą dwójki bardzo energicznych dzieci. Mieszkamy w małopolskim. W edukacji domowej jesteśmy od początku. Obecnie syn jest w zerówce i bardzo dobrze odnajduje się w tej formie nauczania, gdzie wiedzę zdobywa w sposób naturalny i dodatkowo ma czas na korzystanie z różnych źródeł. Zajęcia i wideospotkania na platformie dodatkowo motywują go do nauki. Dzięki ED syn ma przestrzeń na realizację swoich pasji akwarystycznych, przyrodniczych i artystycznych. W wolnym czasie całą rodziną gramy w gry planszowe, chodzimy na spacery, organizujemy wycieczki rowerowe i wspólne wypady do biblioteki, skąd wracamy ze stosem ciekawych książek.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
adres e-mail: bozena_gorczyca@onet.pl
Justyna Chowaniec
_
Jestem mamą trójki wspaniałych dzieciaczków. Już nasze dwie córeczki są w edukacji domowej, a od września także synek zacznie zerówkę w duchu ED. Nasze pierwsze kroki poza systemowym nauczaniu stawialiśmy w 2021 roku, jednak największą wolność i radość odczuliśmy dopiero rok później, kiedy młodsza córka ukończyła zerówkę, a synka wypisaliśmy z przedszkola. Od tamtej pory nasza rodzina kwitnie w coraz silniejsze więzi i wzmacnia się poprzez wspólnie spędzany czas. Z racji moich zainteresowań tańcem, muzyką, plastyką, matematyką, szyciem, pracami manualnymi i jeszcze kilkoma innymi drobiazgami, nasze dzieci też są ciekawe wszystkiego – chcą się wszystkiego uczyć i odkrywają świat z ogromną radością. Wspólne czytanie książek z tatą rozwija ich wyobraźnię i ubogaca wiedzę o świecie. Każdego dnia jesteśmy wdzięczni za to, że mamy możliwość uczyć się razem edukując domowo.
Agnieszka Fijoł
_
Mam na imię Agnieszka i mieszkam w okolicach Krakowa. Jestem mamą trójki cudownych i niezwykle aktywnych dzieci. Najstarszy syn rozpoczął swoją przygodę w edukacji domowej w ubiegłym roku, w klasie 4. Na obecną chwilę nie wyobrażamy sobie powrotu do szkoły systemowej. Edukacja domowa daje nam przestrzeń na dodatkowe aktywności (m.in. harcerstwo, modelarstwo, koszykówka) oraz czas na nudę, w której rodzą się najciekawsze pomysły. Mamy możliwość spędzania ze sobą wielu godzin, co owocuje zdecydowanie głębszymi relacjami oraz realizacją nowych pomysłów. W chwilach dla siebie najczęściej można mnie spotkać grzebiącą w ziemi w przydomowym ogrodzie albo mieszającą w garach z załączanym wykładem rozwojowym w tle.
Renata Szwast
_
Mam na imię Renata. Mieszkamy w podkarpackim, w okolicach Magurskiego Parku Narodowego. Jesteśmy w edukacji domowej od 3 lat, czyli od 3 klasy. Syn jest w 5 klasie i świetnie odnajduje się w tej formie nauczania. Ma więcej czasu na realizację pasji przyrodniczych, historycznych i plastycznych. Dzięki platformie uczy się z przyjemnością. My pozbyliśmy się obaw o dziecko i widzimy, że nauka sprawia mu przyjemność. Wspólnie spędzamy czas przy grach planszowych, spacerach, wycieczkach, kulinariach, zajęciach artystycznych m.in. całorocznie tworzymy szopki krakowskie oraz aktywnie słuchamy Zamkolandii w Radio Rzeszów i audycji w Polskim Radiu Dzieciom.
Ewa Cieślik
_
Mam na imię Ewa i mieszkam w Jaworznie. Jestem babcią Hanii, uczennicy 1 klasy szkoły podstawowej. Hania rozpoczęła naukę w ED od samego początku przygody ze szkołą podstawową. Bardzo się cieszę, że istnieje taka możliwość nauczania. Hania uczy się, kiedy chce, gdzie chce, z kim chce i co najważniejsze ma czas na rozwijanie swoich pasji. Bezstresowa nauka, bez kartkówek, bez bólu brzucha, bo coś się dzieje. W pełni popieram i polecam to rozwiązanie – szczególnie niedowiarkom, którzy nie mogą zrozumieć jak można nie posłać dziecka do szkoły. Mam bzika na punkcie kwiatów, szczególnie żółtych. Lubię swoje własne uprawy balkonowe. Jestem okropną gadułą, z zawodu telefonistką, telemarketerką. Uwielbiam spacery, czytanie książek i gotowanie.