FAQ

Jak wygląda nauka w Centrum Nauczania Domowego?

Zwiń/Rozwiń

Otrzymujesz dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej, gdzie udostępnione są scenariusze lekcyjne. Materiały zostały wzbogacone o interaktywne ćwiczenia multimedialne, gry i łamigłówki. Dziecko może także brać udział w zajęciach on-line z polskimi nauczycielami: cotygodniowych podsumowaniach nauki dla całej klasy, tzw. Webinariach i comiesięcznych Wideo spotkaniach poruszających najtrudniejsze zagadnienia w grupach 4-5 osobowych. O motywację Twojego dziecka dba specjalny system nagród, a program Kolega z ławki umożliwia nawiązywanie kontaktu z innymi uczniami uczącymi się w domu. Jeśli chcesz przetestować naszą platformę za darmo przez 7 dni, skontaktuj się z nami mailowo (sekretariat@domowi.edu.pl). Możesz również zapoznać się z naszym Informatorem zawierającym szczegółowe informacje na temat sposobów nauczania w Centrum.

Rodzic, który pragnie rozpocząć przygodę z edukacją domową swojego dziecka lub doświadczony już w tej roli edukator domowy. Centrum Nauczania Domowego wspiera rodzica na każdym etapie zapisu, a także podczas samego procesu związanego z przechodzeniem na tryb nauczania domowego w danej szkole. Podpowiadamy, które dokumenty dostarczyć do odpowiednich instytucji oraz pomagamy odnaleźć się podczas stawiania pierwszych kroków w świecie edukacji domowej.

Proces zapisu do Centrum uzależniony jest od tego, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z edukacją domową, czy jesteś już doświadczonym w tej dziedzinie rodzicem. Dokładne ścieżki zapisu dla obu tych przypadków rozpisane zostały w zakładce Jak do nas dołączyć?

Tak, egzamin kwalifikacyjny przeprowadzany w szkole, do której dziecko jest zapisane, odbywa się pod koniec roku szkolnego. Nie musisz jednak martwić się, czy realizowany przez Ciebie i Twoje dziecko program nauczania spełnia wszystkie wymogi MEN. Nad tym czuwa doświadczony zespół naszych nauczycieli, który przygotował gotowe scenariusze z konkretnych przedmiotów w oparciu o najnowszą podstawę programową

Nasza wspólna przygoda rozpoczyna się w momencie, w którym decydujesz się dołączyć do projektu. Od tej pory pomagamy Ci załatwić wszystkie potrzebne formalności: dotyczące samego zapisu do projektu, ale także przejścia na tryb edukacji domowej. Krok po kroku wyjaśniamy, co musisz zrobić i który wniosek złożyć do odpowiedniej placówki. Po dołączeniu do projektu, wspieramy Cię w stawianiu pierwszych kroków w samodzielnym nauczaniu dziecka i pomagamy ustalić system nauczania dopasowany do indywidualnych potrzeb. Sztab doświadczonych nauczycieli koordynuje Twoją pracę z dzieckiem przez cały rok, motywując do pracy i służąc radą w każdym momencie. Szansą na wymianę doświadczeń z innymi rodzicami są nasze spotkania integracyjne i warsztaty organizowane w różnych częściach Polski.

W dowolnym momencie. Nie musisz czekać na zakończenie semestru lub rozpoczęcie roku szkolnego.
Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, skontaktuj się z nami, a my przeprowadzimy Cię przez proces
przechodzenia na tryb nauczania domowego krok po kroku.