Czy dzieci są zadowolone z nauczania domowego? Sprawdź, co mówią rodzice!

Edukacja domowa stanowi prawdziwą rewolucję w dziedzinie nauczania. Dzięki naszemu programowi, rodzice mogą zapewnić swoim dzieciom wyjątkowe doświadczenia edukacyjne, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb i umiejętności. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy badania z rodzicami dzieci z Centrum Nauczania Domowego na temat zadowolenia z naszej Internetowej Platformy Edukacyjnej. Poznajcie wyniki!
Jak rodzice oceniają Internetową Platformę Edukacyjną?

W badaniu, które przeprowadziliśmy wśród 102 rodziców, a większość z nich to rodzice ósmoklasistów, wyniki są naprawdę zachęcające! Nasza platforma od lat pomaga dzieciom w nauce w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Platforma ta zawiera treści zgodne z całą podstawą programową i jest zaprojektowana w sposób przyjazny dzieciom.

Badania wykazały, że korzystanie z naszej platformy jest nie tylko łatwe i intuicyjne, ale również sprawia dzieciom przyjemność. W rzeczywistości, wyniki badania przeprowadzonego wśród rodziców pokazują, że aż 88,2% z nich oceniło naszą platformę na minimum 7 w skali 10.

Najbardziej wartościowymi elementami platformy, zdaniem rodziców, są filmiki opisujące dane lekcje, zajęcia interaktywne oraz organizacja lekcji. Dzięki tym elementom nauka staje się fascynująca i angażująca, co przekłada się na efektywność nauczania. Cieszy nas również, że zdecydowana większość rodziców poleciłaby naszą platformę znajomym!
Ważnym aspektem naszej platformy jest jej mobilność. Ponad połowa dzieci korzysta z Internetowej Platformy Edukacyjnej na urządzeniach przenośnych, takich jak telefon i tablet, co umożliwia im naukę w każdym miejscu i o każdym czasie. Wierzymy, że nauczanie domowe powinno zapewniać dzieciom wygodę i elastyczność w nauce.
Skuteczność treści edukacyjnych

Treści edukacyjne są kluczowym elementem naszej platformy i stanowią integralną część procesu nauczania. Badania przeprowadzone wśród rodziców potwierdzają ich wartość i pokazują, które elementy należy poprawić. Prawie wszyscy rodzice (90,2%) uważają, że treści pomagają w przygotowaniu do egzaminów, co jest szczególnie istotne w końcowej fazie nauki przed egzaminami końcowymi lub takimi egzaminami, jak egzamin ósmoklasisty.
Większość rodziców (84,3%) uważa, że treści zawierają wiele praktycznych zadań, które pomagają dziecku opanować materiał i utrwalić wiedzę. Dzięki takiemu podejściu nauka staje się bardziej przystępna i angażująca, co znacząco zwiększa efektywność procesu nauczania. Co więcej, prawie wszyscy rodzice (92,1%) uważają, że treści na naszej platformie mają atrakcyjną formę, co pozytywnie wpływa na motywację dziecka do nauki. Treści edukacyjne są przygotowane w sposób przystępny i interesujący, co sprawia, że nauka staje się bardziej fascynująca i pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny uczniów.

Skuteczność prowadzonych zajęć online

Na naszej Internetowej Platformie Edukacyjnej oferujemy regularne webinaria i zajęcia online, które są świetnym narzędziem do powtórzenia materiału z danego tygodnia i pomocy w lepszym przyswajaniu go przez uczniów. Zgodnie z wynikami badań, ponad 70% rodziców uważa, że te zajęcia mają znaczący wpływ na postępy w nauce ich dzieci. Szczególnie popularne okazują się zajęcia z języka angielskiego, matematyki oraz języka polskiego, które cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. 

Cieszymy się, że ponad połowa rodziców potwierdza, że ich dzieci z zapałem uczestniczą w webinariach i wideospotkaniach! Zdajemy sobie jednak sprawę z ograniczonej dostępności terminów, szczególnie w godzinach porannych, dlatego zwracamy uwagę na sugestię rodziców dotyczącą propozycji innych godzin spotkań. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i postaramy się jak najlepiej dopasować godziny zajęć do potrzeb naszych uczniów i rodziców. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze bardziej poprawić jakość naszej platformy i przyczynić się do sukcesów najmłodszych!Motywacja to klucz do sukcesu Domowych!

Według wyników naszych badań większość dzieci jest zmotywowana do nauki dzięki naszej Internetowej Platformie Edukacyjnej. Aż 84,3% rodziców oceniło na minimum 7 w skali 10 poziom motywacji swoich dzieci do korzystania z naszych materiałów edukacyjnych. Dzięki zróżnicowanym i interaktywnym narzędziom, które oferujemy, uczniowie mają możliwość odkrywania nowych umiejętności i rozwijania swoich pasji, co z kolei zwiększa ich zainteresowanie nauką.

Nieustannie dbamy o wsparcie naszych uczniów i ich rodziców. Aż 86,3% rodziców oceniło na minimum 7 w skali 10 poziom pomocy i wsparcia ze strony naszej platformy. Wiemy, że edukacja domowa może być trudnym zadaniem dla wielu, dlatego zapewniamy im maksymalne wsparcie w tym procesie. Wierzymy, że dzięki odpowiedniej motywacji i wsparciu, dzieci będą w stanie osiągnąć sukces w nauce!

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników badań i dziękujemy wszystkim rodzicom za cenne sugestie! Bez Waszej pomocy nie byłoby możliwe rozwijanie naszej platformy i tworzenie narzędzi, które pomogą społeczności domowych. Obiecujemy dalszą pracę i doskonalenie naszych rozwiązań, aby jak najlepiej pomagać najmłodszym. Dziękujemy!