Jak poznać inne osoby, które uczą dzieci w edukacji domowej?

Rodzice dzieci, które uczą się w domu, często zastanawiają się, w jaki sposób mogą zapoznać się z innymi osobami, korzystającymi z tej formy nauczania. Jest to pomocne nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci, które zyskują kolegów i koleżanki, mających podobny tryb życia. Dla dorosłych jest to świetna okazja do wymienienia się różnymi przemyśleniami, sposobami na motywację małych uczniów czy też omówienia rozwiązań, które udało im się wypracować przez lata nauki.

Dołącz do grup na Facebooku!

Miejscem, w którym często rodzą się dyskusję wśród rodziców dzieci w edukacji domowej, są Facebookowe grupy, na których mogą oni wymienić swoje poglądy oraz dzielić się poradami na temat nauki w tym systemie (i nie tylko!). Istnieje wiele grup, zrzeszających rodziców z różnych placówek. Jeśli Twoje dziecko jest uczniem Centrum Nauczania Domowego, możesz dołączyć do grup, dedykowanych osobom, które są z nami związane.

Spotkaj się z innymi na EduTripie!

Centrum Nauczania Domowego organizuje cykliczne spotkania integracyjne z rodzicami swoich uczniów, dziećmi oraz kandydatami, czyli osobami, które zastanawiają się nad przejściem na nauczanie domowe. W każdym miesiącu spotykamy się w innej części Polski, co pozwala uczestniczyć w nich osobom, zamieszkującym różne części kraju. Na EduTripach dzieje się wiele ciekawych rzeczy! Dzieci mają okazję uczestniczyć w warsztatach, dzięki którym nie tylko mogą wyrazić się artystycznie oraz nawiązać znajomość z innymi osobami, które kształcą się w ten sam sposób. Grupy warsztatowe podzielone są, zgodnie z wiekiem uczestników. Pozwala im to na zapoznanie się i nawiązanie relacji, którą mogą kontynuować również poza spotkaniami integracyjnymi. W czasie warsztatów rodzice mają szansę na wzięcie udziału w warsztatach z jednym z naszych ekspertów w danej dziedzinie. Po prezentacji rodzice mogą odbyć inspirujące dyskusje i nawiązać kontakty. EduTripy umożliwiły wielu naszym uczniom oraz rodzicom nawiązanie relacji, którą podtrzymują od lat!

Poszukaj lokalnej grupy w Twoim mieście!

W każdym obszarze Polski istnieją grupy, które zrzeszają osoby, kształcące dzieci w domu i zamieszkujące określony teren. Bardzo często osoby, które należą do tej społeczności, organizują spotkania na żywo, dzięki którym zarówno dzieci, jak i rodzice mogą się zapoznać. Jest to świetny sposób na znalezienie rówieśników, z którymi dziecko będzie mogło dzielić swoją przygodę edukacyjną.

Sprawdź, czy w Twojej okolicy istnieją placówki, przyjazne edukacji domowej!

W niektórych miastach znajdują się placówki, które umożliwiają integrację uczniom, którzy kształcą się w domu. Często są to na przykład kawiarnie lub inne miejsca, które udostępniają dzieciom w edukacji domowej przestrzeń do nauki. Jedną z możliwości jest nasza partnerska placówka – Świetlica EduArt, która jest edukacyjną przestrzenią dla dzieci, uczących się w domu. Uczniowie w tym miejscu mogą poczuć się zainspirowani, zaopiekowani i przede wszystkim – wolni! Miejsce to realizuje autorski program Art Edukacji, który wykorzystuje narzędzia, z którymi pracują artyści i wzmacnia w dzieciach rozumienie ich potrzeb i emocji oraz uczy, w jaki sposób mogą sobie z nimi poradzić. Świetlica organizuje wiele wydarzeń, w których mogą wziąć udział zarówno uczniowie, jak i rodzice. Miejsce to jest zlokalizowane w samym sercu Warszawy!

Możliwości zapoznania się z innymi osobami, które tak, jak Ty, wybrały edukację domową, jest wiele – zarówno w świecie internetowym, jak i na żywo! Możesz uczestniczyć w rozmowach na grupach dyskusyjnych lub wybrać się na spotkanie w swojej okolicy – wszystko zależy do Ciebie!