Na jakie potrzeby dziecka odpowiada Edukacja Domowa?

Edukacja Domowa to forma nauczania, która staje się coraz bardziej popularna. Istnieje wiele mitów na jej temat, jednak wielu rodziców od dawna docenia jej zalety. Powody zmiany systemu kształcenia są różne, jednak każdy z nich jest równie istotny!

Nauka w domu to przede wszystkim wolność!

Wielu uczniów, uczęszczających do szkoły systemowej, czuje się uwięzionych w sztywnych ramach, ustalonych przez nauczycieli. Plan lekcji nie zmienia się z tygodnia na tydzień, co wprowadza wielką monotonię. Każdy rodzic dobrze wie, że jednego dnia dziecko jest bardzo zmotywowane do nauki i jest w stanie spędzić cały dzień pochłaniając wiedzę, zaś kolejnego – nie ma ochoty na pozyskiwanie informacji i marzy o wyjściu z domu i poświęceniu czasu na zabawę. Niestety w szkole systemowej nie ma rozwiązań, które to umożliwiają, a uczeń musi dostosować się do całej klasy. Edukacja Domowa daje możliwość dostosowania planu zajęć pod indywidualne potrzeby dziecka w danym momencie.

Edukacja Domowa zbliża rodziny!

Natłok obowiązków bardzo często sprawia, że dziecku brakuje bliskości z rodzicami. Przeniesienie edukacji poza placówkę szkolną pozwala na nawiązanie jeszcze lepszej więzi pomiędzy członkami rodziny. Warto podkreślić, że decydując się na nauczanie domowe to rodzic przejmuje rolę edukatora. Decydując się na edukację z nami, każdy uczeń otrzymuje również dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej, na której znajdują się materiały edukacyjne, zgodne z podstawą programową. Przy jej pomocy dziecko może również weryfikować swoją wiedzę, za pomocą różnorakich zadań interaktywnych. Korzystając z platformy edukacja dziecka nie spoczywa jedynie na rodzicu, ponieważ uczeń ma dostęp do webinariów, prowadzonych przez nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w kształceniu na odległość, do których można dołączyć w czasie rzeczywistym lub też obejrzeć nagranie w późniejszym czasie.

Nauczanie domowe pozwala na rozwój na wielu polach!

Rodzice bardzo często decydują się na zmianę systemu kształcenia ze względu na brak czasu wolnego na realizację hobby dziecka przy jednoczesnym uczęszczaniu do szkoły tradycyjnej. Możliwość dostosowania planu nauki do własnych potrzeb pozwala rozwijać dziecku zainteresowania nie tylko w weekendy czy popołudniami, ale przez cały dzień.

Nauka w domu nie pozwala się nudzić!

Realizując materiał możesz wybrać, z jakich pomocy naukowych skorzystasz. Jeśli jakiś temat jest dla dziecka nużący – nie ma problemu! Zawsze jesteś w stanie wybrać aktywność, która urozmaici przyswajanie informacji. Przykładowo – jeśli w dany dzień uczeń przyswaja informacje na temat lasów i żyjących w nich zwierząt – możesz zabrać go na wycieczkę, podczas której będzie miał możliwość nauki przez doświadczenie. Już dawno udowodniono, że ten sposób edukacji przynosi najlepsze efekty, ponieważ opierając wiedzę na własnych przeżyciach, dziecko znacznie łatwiej zapamiętuje dane informacje.

W Edukacji Domowej każdy uczeń zyskuje indywidualne podejście!

Problemem, który bardzo często występuje w szkołach systemowych, jest brak czasu poświęconego na każdego ucznia z osobna. Wiadome jest, że dzieci mają całkowicie odmienne potrzeby, a realizacja każdej z nich jest niesamowicie istotna w dążeniu do samorealizacji i zadowolenia z nauki.

Nauka w domu to wiele zalet. Dobrze wiemy, że każdy z uczniów ma całkowicie inne potrzeby. Dlatego też wybierając formę edukacji dla Twojego dziecka zastanów się, jaki system będzie dla niego najlepszy!