Nowoczesna edukacja domowa ze wsparciem Centrum Nauczania Domowego

W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o zmianach, jakie powinny się wydarzyć w obszarze edukacji. Centrum Nauczania Domowego stawia na nowoczesne nauczanie domowe, rozwój kompetencji przyszłości, na co dzień pracując w duchu koncepcji Active Blended Learning. Wspiera rodziców w nauczaniu swoich dzieci, dopasowanym do potrzeb i możliwości każdego ucznia. 
Nowoczesna edukacja domowa 

Nowoczesną edukację najlepiej obrazuje pojęcie edukacji 4.0, inaczej mówiąc edukacji 2030, która wywodzi się z czwartej rewolucji przemysłowej. Nurt ten zakłada, że zmieni się podejście do samej edukacji. Będzie ona asynchroniczna i spersonalizowana, czyli skupiona na potrzebach konkretne jednostki. 

Model ten zakłada również, że będziemy się uczyć ciągle, przez całe życie. Nie tak, jak do tej pory: wychodzimy ze szkoły, kończymy studia i odkładamy książki w kąt, tylko cały czas się doskonalimy. Poszukujemy nowych ścieżek do rozwoju do poszerzenia swojej wiedzy i kompetencji. 

Edukacja 4.0 główny nacisk kładzie na dobór narzędzi i wsparcie nowoczesnych technologii, ale nie po to, tylko żeby były, ale żeby przenieść ten ciężar z procesu nauczania na uczenie się. Zmienia nam się także rola samego nauczyciela. Od teraz nauczyciel powinien być raczej mentorem, drogowskazem prowadzącym przez proces kształcenia, a nie tylko osobą,  która podaje nam gotową wiedzę na tacy. 

Warto podkreślić, że w nowoczesnej edukacji ważna jest nie tylko sama wiedza, ale także rozwój kompetencji miękkich.
Narzędzia, które wspierają edukację przyszłości w Centrum Nauczania Domowego 

Kluczowe jest, by z jednej strony uczeń miał możliwość pracy we własnym tempie, pracy z narzędziami, które są dla niego przydatne, ale też, by miał możliwość socjalizacji, spotkania z innymi dziećmi. 

Zgodnie z koncepcją Active Blended Learning w naszych codziennych działaniach łączymy ustrukturyzowane materiały edukacyjne ze wsparciem nauczycieli podczas webinariów przedmiotowych, spotkań w małych grupach, czy korepetycji. Zapewniamy wydarzenia na żywo, integracyjne spotkania on-line, opiekę Telefonicznej Pomocy Dydaktycznej, rozwijamy kompetencje przyszłości w postaci kursów dla naszych uczniów. 

Centrum Nauczania Domowego łączy siły we współpracy ze szkołami, by naszym uczniom zapewnić edukację na najwyższym poziomie. Po stronie szkół partnerskich jest wsparcie rodziców i uczniów, konsultacje przed egzaminami, przeprowadzenie egzaminów klasyfikujących w przyjaznej atmosferze. Placówki zapewniają dostęp do podręczników, wydają legitymacje szkolne i świadectwa. Uczeń może także aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności szkolnej.

Czy edukacja domowa jest dobra dla każdego? 

Warto dla sceptyków urealnić obraz nauczania domowego. Edukacja domowa jest dobra i ma sens, tylko wtedy, kiedy widoczne będzie zaangażowanie. Mówimy tutaj zarówno o zaangażowaniu rodzica w przypadku młodszych dzieci, jak i młodzieży na poziomie liceum.

Przejście na edukację domową wiąże się z odpowiedzialnością. Teraz to my będziemy odpowiadali za to, co robimy, czego się uczymy, jak ten proces nauki będzie wyglądał, a w konsekwencji, jakie efekty osiągniemy. 

Co ważne, rodzice czy młodzież, która przechodzi w tryb edukacji domowej,  nie zostaje z tym sama. Edukacja domowa nie jest edukacją poza systemową. W naszym kraju oznacza to, że uczniowie są przypisani do konkretnej placówki i są to szkoły, które wspierają podjętą przez rodziców decyzję, oferując dodatkowe rozwiązania. No i jesteśmy my z pełnym wachlarzem wsparcia, jaki oferujemy. Co wyróżnia Centrum Nauczania Domowego? 


W sektorze edukacji działamy od 14 lat, dlatego na pewno tym, co nas wyróżnia, jest bogate doświadczenie, jakie posiadamy. Przez te lata zbudowaliśmy największą sieć szkół przyjaznych edukacji domowej w Polsce. Oferujemy nowoczesne narzędzia w postaci Internetowej Platformy Edukacyjnej, gdzie nasi uczniowie mają zebrane informacje z całej podstawy programowej w jednym miejscu.

Unikalna jest także kompleksowość działań, jakie oferujemy. Niewątpliwie naszą wartością jest także stabilność i możliwość zaopiekowania każdego ucznia oraz utrzymanie wysokiej jakości nauczania, przy wzroście zainteresowania, jaki odnotowuje każdego roku edukacja domowa.

Skutecznie obalamy mit, mówiący o aspołeczności uczniów w edukacji domowej. Dbamy o rozwijanie relacji wśród dzieci, budujemy społeczność Domowych, organizując spotkania integracyjne online i na żywo w postaci cyklicznych wydarzeń – EduTripów. W tym roku szkolnym będzie uczyć się z nami 1750 uczniów. To duży wzrost w stosunku do poprzedniego roku, zarówno w szkole podstawowej, jak i w nowo otwartym projekcie liceum. 

Rodzice współpracujący z nami mogą liczyć na dydaktyczną pomoc naszych pedagogów, a także na dedykowane spotkania i warsztaty ze specjalistami z dziedziny edukacji, psychologii i wychowania dziecka.

Misja, jaka nam przyświeca, to wspieranie rodziców w nauczaniu swoich dzieci, dopasowanym do potrzeb i możliwości każdego ucznia. Wierzymy, że nauka spersonalizowana i asynchroniczna, zgodna z kompetencjami edukacji 4.0 jest spójna z edukacją domową i może być najlepszą metodą kształcenia.

Autor:  Natalia Nowacka – dyrektorka Centrum Nauczania Domowego

Natalia Nowacka od 10 lat zawodowo związana jest z edukacją domową. Z wykształcenia i zamiłowania jest biologiem. Zafascynowana nowoczesnymi formami nauczania, opartymi o założenia edukacji 4.0. Współtworzyła i wciąż udoskonala, pierwszą w Polsce, platformę edukacyjną dla uczniów w edukacji domowej, opartą o najnowsze rozwiązania technologiczne. Na co dzień współpracuje ze szkołami przyjaznymi edukacji domowej w całym kraju, szkoląc je w obszarze nowoczesnej edukacji.

 

 

Cenimy państwa prywatność
Ustawienia ciastek
Do poprawnego działania naszej strony niezbędne są pliki cookies. Zachęcamy również do wyrażenia zgody na użycie plików cookie narzędzi analitycznych. Dzięki nim możemy nieustannie ulepszać stronę. Więcej informacji znajdą państwo w Polityce Prywatności. Więcej.
Dostosuj Odrzuć wszystkie Akceptuj wszystkie
Ustawienia ciastek
Dostosuj zgody na pliki cookie
„Niezbędne” pliki cookie są wymagane dla działania strony. Zgoda na pozostałe kategorie, pomoże nam ulepszać działanie serwisu. Firmy trzecie, np.: Google, również zapisują pliki cookie. Więcej informacji: użycie danych oraz prywatność. Pliki cookie Google dla zalogowanych użytkowników.
Niezbędne pliki cookies są konieczne do prawidłowego działania witryny.
Używamy plików cookie Google Analytics. Te pliki cookie będą przechowywane w przeglądarce tylko za państwa uprzednią zgodą.
Reklamowe pliki cookies służą m.in. do analizowania efektywności działań reklamowych i śledzenia konwersji.
Zapisz ustawienia Akceptuj wszystkie
Ustawienia ciastek