Witaj 1 klaso! Czy nowy początek musi być stresujący?

Pierwszy tornister, książki, zeszyty, szkolne ławki, tablica, 45-minutowe jednostki lekcyjne i dźwięk dzwonka, nowi koledzy. Pierwsze dni w szkole to ogromne wydarzenie dla każdego dziecka. Takie przełomy zwykle niosą ze sobą nie tylko entuzjazm, ale i sporą dawkę stresu.

Dziecko po raz pierwszy w życiu staje przed zupełnie nowymi doświadczeniami, takimi, w których nie będą towarzyszyć mu rodzice. Nie wie, co go dokładnie czeka, co będzie od niego wymagane i czy sobie poradzi. Takie obawy są zupełnie normalne, grunt to zapewnić pierwszoklasiście odpowiednie wsparcie i zrozumienie.

Coraz częściej edukacja domowa staje się pierwszym wyborem dla rodziców, których dziecko dopiero rozpoczyna naukę. Rodzice są coraz bardziej świadomi, chcą mieć realny wpływ na nauczanie swojego dziecka. Pragną, by wzrastało w pozytywnej atmosferze, opartej o indywidualne podejście do ucznia. To daje im właśnie nauczanie domowe.

Pierwsze kroki w stronę dorosłość

Dlaczego pierwsza klasa to taki ważny moment? Zerówka, czyli obowiązkowe przygotowanie do szkoły to miejsce “pomiędzy” przedszkolem a szkołą. Zerówkowicze mają nad sobą parasol ochronny. Nauka mocno łączy się z zabawą, a dzieci szybko dostrzegają, że to dopiero próba generalna, a nie sam występ.

W zerówce nie obowiązuje jeszcze system oceniania, nie siedzi się w szkolnych ławkach, a “dyscyplina” bardziej przypomina jeszcze tą przedszkolną.

W pierwszej klasie nauka zaczyna się “na całego” – książki, oceny, tablica – dla tak małego jeszcze dziecka zupełnie nowy świat, nowe wyzwanie.

Do kompletu wszystkich tych nowości trzeba dodać również zupełnie nowe środowisko. Szkoła to przecież także nowi koledzy. Dla tych bardziej wrażliwych i nieśmiałych to dodatkowe wyjście ze strefy komfortu.

Tradycyjna szkoła pochłania bardzo dużo energii. Składa się na to wiele czynników, takich jak codzienne dojazdy do szkoły, przeładowane plany lekcji, ciężki tornister, sprawdziany – nawet w edukacji wczesnoszkolnej, stres, brak ruchu, a po lekcjach… prace domowe. To wszystko zostawia bardzo mało przestrzeni na inne aktywności u dziecka.

Dzieci “przygniecione” codziennym zapamiętywaniem ogromnej ilości materiału, tracą zapał do tego, co sprawia im radość, pozwala się realizować i często jest po prostu ich największym talentem. Niestety w tradycyjnej szkole, nie na każdy talent jest jeszcze miejsce.

Pierwszoklasista dopiero buduje sobie perspektywę, z jaką patrzy na edukację – taki obraz szkoły wzbudzi raczej zniechęcenie niż pozytywne zainteresowanie. Dla dzieci o wyższej wrażliwości takie wejście w edukację może być naprawdę trudnym doświadczeniem.

Jest alternatywa – bezpieczna i przyjazna…

Żaden rodzic nie chce wystawiać swojego dziecka na taki stres i codzienną niepewność. Troska o edukację to troska o przyszłość. Zdobywanie wiedzy, kształtowanie charakteru, budowanie poczucia własnej wartości – wiek szkolny to czas ogromnych zmian.

Coraz więcej rodziców decyduje się wziąć te sprawy w swoje ręce. Zmęczeni, rozczarowani i bez realnej perspektywy na zmiany w szkolnictwie, zaczynają szukać alternatywy.

Tak trafia na edukację domową wiele rodzin, które zaczynają w końcu spokojnie żyć. Edukatorzy domowi potwierdzają, że harmonia i balans, jaki zyskali, mimo wszechobecnego niepokoju, są bezcenne. Warto wybrać właśnie takie warunki do nauki dla swojego dziecka, zwłaszcza na początku edukacyjnej drogi.

Pierwsza klasa w edukacji domowej

Chcemy serdecznie zaprosić do zapisu do pierwszej klasy podstawówki w Centrum Nauczania Domowego. Z naszym wsparciem i narzędziami możecie zacząć naukę bez stresu, z radością, w przyjaznym i przede wszystkim bezpiecznym otoczeniu.

Bogate materiały edukacyjne na każdy dzień nauki, interaktywna platforma edukacyjna, webinaria z nauczycielami pełnymi pasji i zaangażowania, wspierająca, pełna życzliwości społeczność – Centrum Nauczania Domowego to miejsce, w którym doświadczycie prawdziwej przyjemności z nauki.

Taki start, dla wielu rodzin, może okazać się najlepszym wyborem.

Zapisy na rok szkolny 2023/2024 już się rozpoczęły. To idealny moment, aby ze spokojną głową zacząć proces rekrutacyjny, który z naszym wsparciem przebiega bardzo szybko. Wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie internetowej – https://domowi.edu.pl/rekrutacja/ i wybrać jedną z naszych szkół. Następnie wypełnić i wysłać do niej przygotowany przez nas komplet dokumentów i poczekać na decyzję dyrektora.

Dlaczego warto zrobić to już teraz? Liczba miejsc w naszych szkołach jest ograniczona, a chętnych ciągle przybywa. Zapisując się teraz, we wrześniu ze spokojem i radością rozpoczniecie nową przygodę edukacyjną – pełną doświadczeń oraz satysfakcjonujących momentów.