Niepubliczna Szkoła Podstawowa Międzynarodowa Akademia Montessori w Mokronosie Górnym (koło Wrocławia)

O szkole

Międzynarodowa Akademia Montessori powstała z pasji do nauczania i miłości do dzieci. Jesteśmy zespołem nauczycieli, dla których misją jest kształcenie w duchu akceptacji, tolerancji i szacunku, w oparciu o pedagogikę Marii Montessori. Nasze wartości to niezależność, szacunek i samodyscyplina.

Międzynarodowa Akademia Montessori (IMA) jest jedną z kilku szkół Montessori w Polsce i jedyną na Dolnym Śląsku, która jest członkiem międzynarodowych organizacji Montessori, takich jak IMC (International Montessori Council), AMS (American Montessori Society) i jest domem dla zróżnicowanych i wysoko wykwalifikowanych nauczycieli Montessori, pochodzących z całego świata.

Jak wspieramy naszych uczniów?

Dzięki edukacji Montessori uczniowie otrzymują kompetencje i pasję do nauki. Gruntowne podstawy, które edukacja Montessori pozwala im uzyskać na wczesnym etapie życia, budują pewność siebie przyszłego dorosłego.

Aby zapewnić uczniom optymalne warunki do działania i doświadczania, wszystkie sale w Akademii wyposażone są w oryginalne materiały, zwane materiałem rozwojowym Marii Montessori. Szkoła posiada ogród, sale są przestronne, stawiamy także na nowoczesne udogodnienia. Dla naszej społeczności to miejsce to, drugi dom.

Tworzymy otoczenie, które jest nie tylko piękne i zachęcające do działania, ale także pozwala dziecku odnosić sukcesy. Od wyposażenia obiektu po materiały dydaktyczne, które posiadają kontrolę błędu i umożliwiają dziecku samodzielną pracę.

Dlaczego właśnie my?

Badania naukowe potwierdzają, że uczniowie Montessori są znakomicie przystosowani do późniejszych etapów szkolnych. Wspaniale funkcjonują i rozwijają się społecznie i emocjonalnie. W licznych rankingach przodują w takich kompetencjach jak: zdolność adaptacji do nowych sytuacji, kończeniu pracy na czas, uważnym słuchaniu, pasji do zdobywania wiedzy, praktycznym wykorzystaniu nabytych umiejętności, czerpaniu radości z nauki.

Serdecznie zapraszamy do naszej placówki!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Ewelina Donatti
Numer telefonu:  570 340 350
Adres e-mail: office@ima.org.pl

– Blokowe egzaminy
– Integracja
– Konkursy
– Konsultacje
– Internetowa Platforma Edukacyjna
– Podręczniki
– Zajęcia plastyczne i sportowe
– Uroczystości

Dołącz do nas już dziś!

Pamiętaj, że ilość miejsc w tej szkole jest ograniczona! Zachęcamy do podjęcia decyzji jak najszybciej.