Czy Twoje dziecko jest szczęśliwe w szkole? Rozwiąż Quiz i poznaj odpowiedź!

To pytanie zadaje sobie chyba każdy rodzic, który ma dziecko w wieku szkolnym. Codziennie bacznie obserwuje jego radości, smutki, wyzwania i zmagania. Jak nie przegapić, że w szkolnym życiu naszego dziecka dzieje się coś złego? Kiedy powinna zapalić się nam czerwona lampka? Spróbuj zastanowić się nad tym, w jakim miejscu jesteście, odpowiedz na poniższe pytania zgodnie z pierwszą myślą, jaka przyjdzie ci do głowy.

Odpowiedzi nie są dobre albo złe, są tylko Twoje. Zastanów się, jak jest w przypadku Waszej rodziny, sprawdź wyniki… może to czas na zmianę? Do wykonania Quizu będziesz potrzebować jedynie miejsca, gdzie zapiszesz wszystkie swoje odpowiedzi. Na każde pytanie możesz udzielić odpowiedzi: tak, nie i nie wiem. Ilość punktów przyznawaną za każdą odpowiedź znajdziesz w kluczu dostępnym na końcu testu.

Czy Twoje dziecko …

1. często z radością opowiada o tym, co się działo w szkole?
  2. skarży się, że nie czuje się w szkole bezpieczne?
  3. ma wielu przyjaciół ze szkoły?
  4. od dłuższego czasu narzeka na ból brzucha lub głowy?
  5. często jest zapraszane na urodziny kolegów i koleżanek z klasy?
  6. jest smutne, apatyczne i przygaszone?
  7. mówi, że lubi swojego wychowawcę i innych nauczycieli?
  8. jest ciągle zmęczone, nie ma siły?
  9. nauczyciele doceniają jego talenty i zainteresowania?
  10. zamyka się w swoim pokoju, nie chce wychodzić na dwór?
  11. chętnie bierze udział w zajęciach pozalekcyjnych, prowadzonych przez szkołę?
  12. nie ma motywacji, a jego wyniki w nauce są słabe?
  13. cieszy się na wspólne wyjazdy z klasą: wycieczki, zielone szkoły?
  14. aktywnie uczestniczy w życiu szkoły: występy, przedstawienia, konkursy itp.?

Pobierz klucz odpowiedzi i sprawdź jaki jest wynik QUIZU. Kliknij tutaj!