Jak uczymy w Centrum Nauczania Domowego?

Jako placówka oświatowo-wychowawcza wspierająca rodziców i dzieci w edukacji domowej, oferujemy Wam wachlarz narzędzi i rozwiązań pomocnych w całym procesie kształcenia.

W Centrum Nauczania Domowego nauka dostosowana jest do potrzeb ucznia.

Stawiamy na wolność i elastyczność.
Spersonalizowany tryb nauczania oraz dostęp do nowoczesnych metod kształcenia.
Możliwość nauki w dowolnym miejscu i czasie, bez presji.

Platforma nauczania domowego

To miejsce, w którym udostępniamy Wam wszystkie materiały do przyjemnej i wygodnej nauki w domu.

Dostajesz od nas login i hasło do konta swojego dziecka. Platforma jest dostępna 24h/ 7 dni w tygodniu. Takie rozwiązanie pozwala na naukę dostosowaną do indywidualnych potrzeb – naukę kiedy i jak chcesz.

Gotowe scenariusze lekcji

Na platformie masz dostęp do gotowych scenariuszy lekcji. Materiał zgodny z podstawą programową jest podzielony na 36 tygodniowych scenariuszy lekcyjnych.
Tygodniowy scenariusz zawiera 2-10 lekcji w postaci ćwiczeń, wzbogaconych o interaktywne zadania i gry edukacyjne.

System motywacyjny

W CND nie wystawiamy ocen. Nasz system motywacyjny opiera się na grywalizacji. Pozwala zdobywać dzieciom medale, odznaki i nagrody za wyznaczone aktywności na platformie. Takie rozwiązanie umożliwia naukę bez stresu i presji.

E-dziennik

Jako rodzic masz również dostęp do e- dziennika, w którym możesz sprawdzić procentowe postępy swojego dziecka w realizacji materiału.

Kontakt i wsparcie nauczycieli oraz tutorów

W CND pomimo, że to Ty uczysz swoje dziecko, cały czas możesz skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanej kadry nauczycieli. Kontakt jest możliwy za pośrednictwem platformy, po kliknięciu w przycisk “ Kontakt z nauczycielem”.

W razie potrzeby dziecko może wziąć udział w video-spotkaniach z nauczycielem wybranego przedmiotu. Video -Spotkania organizowane są w 3-5 osobowych grupach dzieci i trwają 45 minut.

Webinaria systematyzujące wiedzę oraz konsultacje

Na zakończenie każdego tygodnia nauki organizowane się webinaria online z nauczycielami, podsumowujące materiał z minionych dni. Nauczyciel prowadzi spotkanie w oparciu o tablicę interaktywną. Zajęcia trwają 60 minut i odbywają się w formie wideokonferencji na naszej platformie. Zajęcia wzbogacają ciekawe gry, prezentacje i zabawy, tak aby były atrakcyjne dla dzieci.

Materiały i zajęcia dodatkowe, rozwijające zainteresowania dzieci

W CND dbamy o rozwój dzieci! . Oferujemy bogaty dostęp do materiałów dodatkowych umożliwiających rozwój zainteresowań i pobudzających kreatywność.

Kącik Do It Yourself – znajdziesz tam pomysły na warsztaty plastyczne, łamigłówki matematyczne, kącik ortograficzny i wiele innych.

Biblioteka cyfrowa- możliwość wypożyczenia lektur i innych książek, w formie e-booków, a także nagrań wierszy i opowiadań.

Rozwój kompetencji XXI wieku

W CND stawiamy na rozwój kompetencji na miarę XXI wieku- aktywne słuchanie, budowanie nawyków, umiejętność szukania informacji, praca
w grupie… Świat idzie do przodu, wiemy jak ważne jest przygotowanie dzieci na współczesną rzeczywistość. Uczymy w oparciu o założenia edukacji 4.0- skłaniając dzieci do samodzielnego myślenia, zarządzania czasem, dobrej organizacji, unikając natomiast nadmiaru wiedzy teoretycznej.

Dzięki tym narzędziom i rozwiązaniom możesz z łatwością zorganizować, zaplanować i spersonalizować naukę swojego dziecka.

W CND dajemy Wam wsparcie na każdym kroku i etapie nauki !

Zaloguj się!