Dziecko siedzi z książką na głowie

Niezbędnik ucznia w edukacji domowej

Nowy rok szkolny jest już z nami. Oznacza to tylko jedno: wielu nowych uczniów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z edukacją domową! Powody przejścia na nauczanie domowe są różne. Wszystkich rodziców łączy jedno: każdy chce, by jego dziecko jak najlepiej odnalazło się w nowej rzeczywistości. Zastanawiasz się, jak organizować naukę? Nie wiesz, czego dokładnie powinieneś się nauczyć? Jak sprawić, by nauka była przyjemnością? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule!

Poznaj podstawę programową!

Aby poznać zagadnienia, które Twoje dziecko musi opanować na danym poziomie warto zapoznać się z wymaganiami edukacyjnymi. Te informacje znajdują się na Internetowej Platformie Edukacyjnej, do której dostęp otrzymują uczniowie Centrum Nauczania Domowego. Warto przyjrzeć się im jeszcze przed rozplanowaniem swojej nauki. Pomimo tego, że treści, które znajdują się na Internetowej Platformie Edukacyjnej są przygotowane tak, aby podejście do egzaminu było przyjemnością, warto samodzielnie zapoznać się z wymaganiami.

Korzystaj z narzędzi do organizacji nauki!

W edukacji domowej bardzo istotne jest kompleksowe rozplanowanie nauki, co pozwoli uczniowi bez obaw opanować cały materiał i przygotować się do końcoworocznych egzaminów. Z doświadczenia wiemy, że wiele osób, kształcących się w domu, przechodzi przez podstawę programową znacznie szybciej i jest w stanie zrealizować materiał na długo przed końcem roku szkolnego. Edukacja domowa umożliwia zakończenie roku szkolnego przed jego ustalonym terminem. Wiemy jednak, że samodzielne rozplanowanie swojego dnia i zaplanowanie nauki na cały rok z każdego przedmiotu może być nieco przytłaczające dla nowicjusza. Bardzo przydatnym narzędziem jest nasza platforma, na której znajdują się materiały edukacyjne, podzielone na pory roku, tygodnie i lekcje. Cała wiedza podzielona jest na 36 tygodni, co pozwala na usystematyzowanie jej. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w webinariach i cyklicznych spotkaniach na żywo. Jeśli nie mają możliwości uczestniczenia w wydarzeniu w czasie rzeczywistym – mają dostęp do nagrania, z którym mogą zapoznać się w późniejszym terminie. Na platformie widoczny jest też pasek postępu, który informuje o tym, jaka część materiału została już zrealizowana.

Wybierz narzędzie, dzięki któremu nauka będzie zorganizowana!

Bardzo istotne jest stworzenie miejsca, które pozwoli na wpisanie wszystkich istotnych dat, takich jak egzaminy, warsztaty czy webinaria przedmiotowe, dostępne dla Domowych. Jedni lubią planować swoje dni w formie wirtualnej, inni zaś lepiej czują się z planowaniem wszystkich wydarzeń w papierowym kalendarzu. Terminarz, w którym możesz wpisać wszystkie najważniejsze daty znajdziesz na naszej Internetowej Platformie Edukacyjnej. Jeśli zaś wolisz planery w wersji papierowej – w naszym sklepie znajdziesz wyjątkowy planer, który przyda się zarówno rodzicom, jak i dzieciom, które kształcą się w trybie nauczania domowego. Co istotne, jest on skonstruowany tak, by można było rozpocząć prowadzenie go w dowolnym momencie roku.

Nauka w ciekawy sposób jest przyjemnością!

Zapisując się do Centrum Nauczania Domowego Twoje dziecko otrzyma dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej, na której znajdują się nie tylko materiały edukacyjne, ale również ćwiczenia interaktywne oraz karty pracy, które umożliwiają naukę w ciekawy sposób. Domowi mogą uczestniczyć w webinariach przedmiotowych z nauczycielami, doświadczonymi w edukacji na odległość, co jest jeszcze większym ułatwieniem w przyswajaniu materiału.

Mamy nadzieję, że ten niezbędnik pozwoli Wam na łatwiejsze wejście w ten rok szkolny i bezproblemowe podejście do egzaminów końcoworocznych. Jesteśmy przekonani, że narzędzia, które oferuje Centrum Nauczania Domowego, sprawią, że edukacja będzie dla Was jeszcze przyjemniejsza!

Chcesz zainteresować nauką swoje dziecko? Koniecznie zapoznaj się z tymi artykułami!