dzieci współpracujące podczas zabawy

Jak stać się szkołą współpracującą z Centrum Nauczania Domowego?

Jako Centrum Nauczania Domowego ciągle poszerzamy swoją ofertę, aby sprostać oczekiwaniom naszych uczniów. Wiąże się to z nawiązywaniem współpracy z nowymi placówkami przyjaznymi edukacji domowej. Na czym polega współpraca szkoły z Domowymi? Dlaczego warto prowadzić działania dla uczniów w edukacji domowej razem z nami? Co otrzymuje placówka, która jest naszym partnerem? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Dlaczego warto podjąć współpracę z Centrum Nauczania Domowego?

Warto podkreślić, że jedną z zalet tego działania jest zwiększenie rozpoznawalności placówki w środowisku edukacji domowej, a co za tym idzie – wzrost liczby uczniów w trybie nauczania domowego w danej szkole. Szkoła, spełniając określone warunki zostaje określona jako przyjazna edukacji domowej oraz oznaczona na naszej stronie internetowej! Oprócz tego każdej ze szkół zapewniamy wsparcie prawne i administracyjne. Między innymi wspieramy każdego z kandydatów na etapie rekrutacji, przygotowujemy dokumenty aplikacyjne oraz cyklicznie kontaktujemy się z rodzicami i uczniami. Każda szkoła ma możliwość wzięcia udziału w licznych, darmowych szkoleniach.

Co otrzymują uczniowie Centrum Nauczania Domowego, którzy formalnie zapisani są do szkoły partnerskiej?

Każda z osób, którą wspieramy, może korzystać z cyklicznych zajęć online z nauczycielami, posiadającymi doświadczenie w kształceniu na odległość. Co miesiąc organizujemy też spotkania integracyjne dla uczniów i rodziców, podczas których dorośli mogą wymienić się przemyśleniami na temat edukacji domowej i wziąć udział w warsztatach, a dzieci – mają okazję poznania rówieśników podczas angażujących zajęć! Prowadzimy też wiele wydarzeń online, w których można wziąć udział w domowym zaciszu, a dla tych, którzy lubią wyzwania – przygotowujemy wiele konkursów z nagrodami.

Internetowa Platforma Edukacyjna – wsparcie dla uczniów

Największa wartość dla uczniów to niewątpliwie nasza platforma edukacyjna. Uczniom, którzy należą do Centrum Nauczania Domowego oferujemy dostęp do platformy, na której znajduje się cała wiedza. Wszystkie materiały zgodne są z podstawą programową dla klas 0-8 i pomagają w przygotowaniu do egzaminów. Na platformie znajdują się także materiały dodatkowe, które pozwalają rozwijać zainteresowania. Szczególnie dbamy o to, aby treści były jak najbardziej przystępne i atrakcyjne dla uczniów w każdym wieku. Dzieci mają możliwość pozyskania wiedzy, a następnie zweryfikowania jej za pomocą ciekawych ćwiczeń interaktywnych. Na platformie organizowane są także spotkania online z doświadczonymi nauczycielami. Przeprowadzone przez nas badania satysfakcji pokazały, że aż 88,2% naszych uczniów uwielbia zdobywać wiedzę w ten sposób.

W jaki sposób wejść we współpracę z Centrum Nauczania Domowego?

Jeżeli Państwa szkoła chciałaby przyczynić się do rozwoju społeczności edukacji domowej i chcieliby Państwo poznać więcej szczegółów – zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem anna.gara@pzpo.edu.pl lub telefonicznego pod numerem 513 486 889 z naszą koordynatorką ds. współpracy ze szkołami Anną Garą.

Przeczytaj także: