niezbędnik edukatora domowego

Niezbędnik edukatora domowego

Rozpoczynasz przygodę z edukacją domową swojego dziecka i zastanawiasz się, od czego zacząć? Przedstawiamy niezbędnik edukatora domowego, czyli zbiór materiałów, które będą nieocenionym wsparciem w nauczaniu swojego dziecka. Sprawdź, w jakie produkty i narzędzia warto się zaopatrzyć!

Kalendarz Centrum Nauczania Domowego 2024

Pomocnym narzędziem, który ułatwi rodzicom organizację w edukacji domowej, jest kalendarz Centrum Nauczania Domowego. Dzięki niemu z łatwością zaplanujesz codzienną naukę swojego dziecka. Kalendarz składa się z 13 stron z widokiem na każdy miesiąc. Przy każdym miesiącu znajdują się motywujące cytaty oraz ciekawe wyzwania dla uczniów i ich rodziców!

Planer edukatora domowego

Kolejnym przydatnym narzędziem w planowaniu czasu jest planer edukatora domowego. Pomaga on rodzicom w skutecznym organizowaniu i zarządzaniu procesem nauczania w domu. Planer umożliwia również elastyczne dostosowanie planu nauki do indywidualnych potrzeb i zainteresowań dziecka, co sprzyja bardziej zindywidualizowanemu podejściu do edukacji.

W środku naszego planera znajdziesz plan miesięczny do samodzielnego wpisywania dat, podział czasu na tygodnie i sekcję Dbam o siebie, która wspiera w śledzeniu nawyków. Dodatkowo umieściliśmy w nim tabelę dedykowaną edukacji domowej, dzienny plan nauki czy miejsce na listę podręczników i lektur.

Poradnik o egzaminach w edukacji domowej

Poradnik “Egzaminy w edukacji domowej? Z nami to pestka!” to cenne narzędzie dla rodziców i uczniów uczących się w tym trybie. Zawiera on kompleksowe informacje na temat tego, jak wyglądają egzaminy klasyfikacyjne, oraz porady dotyczące efektywnej nauki i organizacji czasu. Umieściliśmy w nim także porady psychologa odnośnie tego, jak opanować stres przed egzaminem. Poradnik jest więc niezwykle przydatny – szczególnie dla osób, które podchodzą do takich egzaminów po raz pierwszy.

Materiały edukacyjne

W edukacji domowej rodzic może korzystać z dowolnych materiałów edukacyjnych. Nie muszą być to tylko książki i podręczniki. Możesz sięgnąć po inne kreatywne metody nauczania, przekazując dziecku wiedzę poprzez zabawę. Ciekawym pomysłem są gry edukacyjne – w naszym sklepie znajdziesz m.in. Dooble czy fiszki ortograficzne z trudnymi czasownikami. Przydatne będą także kolorowe karty pracy do druku, dzięki którym dziecko utrwali zdobytą wiedzę. Ich atrakcyjna szata graficzna sprawia, że nauka jest bardzo przyjemna!

Platforma edukacyjna

Dużym wsparciem dla edukatorów domowych jest platforma edukacyjna oferowana przez Centrum Nauczania Domowego. Znajdują się na niej treści z podstawy programowej, dzięki czemu uczeń ma całą niezbędną wiedzę w jednym miejscu. Lekcje podzielone są na tygodnie, co ułatwia planowanie nauki i utrzymanie regularności. Interaktywne materiały w formie ciekawych ćwiczeń lub nagrań audio i wideo sprawiają, że zdobywanie wiedzy jest niezwykle interesujące. Co więcej, na platformie odbywają się zajęcia z nauczycielami przedmiotowymi, na których podsumowywania jest wiedza z danego tygodnia.

Wszystko to sprawia, że nauka jest przyjemna i efektywna, a uczeń jest zmotywowany do wykonywania kolejnych lekcji. Jeśli chcesz otrzymać bezpłatny dostęp do naszej platformy edukacyjnej, zapisz dziecko do jednej ze współpracujących z nami szkół – wypełnij formularz i weź udział w rekrutacji! Jeżeli jednak Twoje dziecko formalnie zapisane jest do innej szkoły i nie planujesz jej zmieniać, możesz wykupić roczny dostęp do platformy. Sprawdź dostępne pakiety i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie!