pierwsza klasa

Pierwsza klasa – czy nowy początek musi być stresujący?

Pierwszy tornister, książki, zeszyty, szkolne ławki, tablica, 45-minutowe jednostki lekcyjne i dźwięk dzwonka, nowi koledzy. Pierwsze dni w szkole to ogromne wydarzenie dla każdego dziecka. Takie przełomy zwykle niosą ze sobą nie tylko entuzjazm, ale i spory stres przed pierwszą klasą.

Dziecko po raz pierwszy w życiu staje przed zupełnie nowymi doświadczeniami. Takimi, w których nie będą towarzyszyć mu rodzice. Nie wie co go dokładnie czeka, co będzie od niego wymagane i czy sobie poradzi. Takie obawy są zupełnie normalne, grunt to zapewnić pierwszoklasiście odpowiednie wsparcie i zrozumienie.

Pierwsza klasa – krok w stronę dorosłości

Dlaczego pierwsza klasa to taki ważny moment? Zerówka, czyli obowiązkowe przygotowanie do szkoły, to miejsce “pomiędzy” przedszkolem a szkołą. Zerówkowicze mają nad sobą parasol ochronny. Nauka mocno łączy się z zabawą, a dzieci szybko dostrzegają, że to dopiero próba generalna, a nie sam występ.

W zerówce nie obowiązuje jeszcze system oceniania, nie siedzi się w szkolnych ławkach, a “dyscyplina” bardziej przypomina jeszcze tą przedszkolną.

W pierwszej klasie nauka zaczyna się na całego – książki, oceny, tablica – dla siedmiolatka to zupełnie nowy świat, nowe wyzwanie. Do kompletu wszystkich tych nowości trzeba dodać również zupełnie nowe środowisko. Szkoła to przecież także nowi koledzy. Dla tych bardziej wrażliwych i nieśmiałych to dodatkowe wyjście ze strefy komfortu. Nic więc dziwnego, że wielu dzieciom towarzyszy stres przed pierwszą klasą.

Edukacja domowa – bezpieczna i przyjazna alternatywa

Żaden rodzic nie chce wystawiać swojego dziecka na taki stres i codzienną niepewność. Troska o edukację to troska o przyszłość. Zdobywanie wiedzy, kształtowanie charakteru, budowanie poczucia własnej wartości – wiek szkolny to czas ogromnych zmian.

Coraz więcej rodziców decyduje się wziąć te sprawy w swoje ręce. Zmęczeni, rozczarowani i bez realnej perspektywy na zmiany w szkolnictwie, zaczynają szukać alternatywy. Jedną z nich jest edukacja domowa.

Tak trafia do nas wiele rodzin, które później zaczynają w końcu spokojnie żyć. Edukatorzy domowi potwierdzają, że harmonia i balans jaki zyskali, mimo wszechobecnego niepokoju, są bezcenne. Warto wybrać właśnie takie warunki do nauki dla swojego dziecka, zwłaszcza na początku edukacyjnej drogi.

Pierwsza klasa w edukacji domowej

Edukacja domowa daje dzieciom spokój i wolność. Pozwala im na naukę dostosowną do potrzeb. Mały uczeń może uczyć się gdzie i kiedy chce oraz we własnym tempie zdobywać wiedzę. Nie czuje presji i stresu związanego z ocenami, sprawdzianami czy odpytywaniem przy tablicy.

Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko ze spokojem rozpoczęło pierwszą klasę i uczyło się w domowych warunkach, weź udział w rekrutacji do Centrum Nauczania Domowego. Od 15 lat jesteśmy pionierem w tworzeniu edukacji domowej pełnej wolności.

Zapewniamy naszym uczniom bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej, na której znajdują się interaktywne lekcje, gry, zabawy oraz materiały audio i wideo. Uczniowie mogą liczyć też na wsparcie doświadczonych nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia przedmiotowe na platformie. Nauka odbywa się przez zabawę – dzieci otrzymują za różne aktywności specjalne odznaki, co motywuje do zdobywania wiedzy.

Taki start, dla wielu rodzin, może okazać się najlepszym wyborem.

Wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i wybierz jedną z naszych szkół. Następnie wypełnij i dostarcz do niej przygotowany przez nas komplet dokumentów i poczekaj na decyzję dyrektora. To wszystko – Twoje dziecko może rozpocząć przygodę z edukacją domową!