Platforma do nauki w edukacji domowej – co to jest? Definicja

Platforma do nauki w edukacji domowej to jedno z narzędzi wspomagających przyswajanie wiedzy. W edukacji domowej rodzic ma dowolność w wyborze materiałów edukacyjnych i narzędzi, z jakich korzysta jego dziecko. Nie muszą to być tylko książki czy zeszyty ćwiczeń. Coraz większą popularnością cieszą się platformy e-learningowe, takie jak Internetowa Platforma Edukacyjna przygotowana przez Centrum Nauczania Domowego. Narzędzie to stanowi kompendium do nauki z zakresu podstawy programowej ze wszystkich przedmiotów obowiązujących w szkole podstawowej. Uczniowie korzystający z platformy otrzymują dostęp do interaktywnych ćwiczeń i testów weryfikujących wiedzę. Mogą też uczestniczyć w spotkaniach on-line i webinariach z nauczycielami. Platforma do nauki w edukacji domowej pozwala na usystematyzowanie wiedzy oraz zachowanie regularności w nauce.

Opracowano na podstawie:

Fundacja Edukacji Domowej, Jak wygląda nauka?, https://domowi.edu.pl/jak-wyglada-nauka/, [dostęp 06.11.2023]