Lista aktualności

Badania pokazują, jak ważny jest dla prawidłowego rozwoju dziecka kontakt z naturą. Co dzieje się, kiedy go zabraknie lub gdy kontakt z przyrodą ograniczymy dzieciom do minimum?

Otóż okazuje się, że dzieci, które nie spędzają czasu na zewnątrz, nie bawią się swobodnie, nie eksplorują otoczenia – częściej cierpią na brak koncentracji, deficyt uwagi i mają problemy z przyswajaniem wiedzy. Częściej narażone są także na stres, kłopoty z koordynacją ruchową, łatwiej popadają w konflikty. Co możemy zrobić, by uniknąć zespołu deficytu natury u naszych dzieci?

Podpowiemy już 24 sierpnia o godzinie 18:00 na naszym Livie:” Leśna edukacja, czyli jak wyjść z syndromu deficytu natury u dzieci?”, gdzie naszym gościem będzie dr Magdalena Christ. Pani Magdalena jest współzałożycielką fundacji „Czas na las” oraz współinicjatorką projektu „Leśne przedszkole Mysikrólik w gminie Bobrowniki. Od lat zajmuje się popularyzowaniem aktywności przeciwdziałających syndromowi deficytu natury wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Temat bardzo ważny. Bądźcie z nami koniecznie!  Zarejestrujcie się na spotkanie, bo nawet jeżeli nie będziecie mogli wziąć w nim udziału na żywo, to wyślemy Wam nagranie:

👉 Rejestracja na spotkanie w linku: https://tiny.pl/wq1j7